Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Letiltott optikai (DVD-RW)...

Letiltott optikai (DVD-RW) meghajtó újra engedélyezése?

Figyelt kérdés

Windows 7 64 biten tiltottam a dvd meghajtót, és most sehol és sehogy sem találom hogy hol lehetne újra engedélyezni.


Van rá lehetőség egyáltalán újratelepítés nélkül?



2017. okt. 8. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A vezérlőpultban az eszközkezelőben tudod.
2017. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen ott tiltottam le, és azzal a lendülettel eltűnt. Most nem látom sehol és nem tudom engedélyezni :S
2017. okt. 8. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanazon a lapon nyomj rá a hardverváltozások keresése ikonra, ha csatlakoztatva vannak a kábelei, elő kell hoznia.
2017. okt. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szerintem is, ennek ellenére nem hozza elő. A meghajtó ettől függetlenül reagál a tálcagomb kiadására. Jah és már két meghajtót is lepróbáltam.
2017. okt. 8. 17:42
 5/7 lali51 ***** válasza:
Biosban a boot sorrendben tedd a 2. vagy harmadik helyre,nekem ez segített win10-en.
2017. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

megoldódott köszönöm minden kommentelőnek.


egy kis előzmény, csak hogy tiszta legyen az egész.


win 7 64 bit volt a gépemen, amit formáztam utána w10 64 bitet tettem a gépre, de kb. elbarmolt minden meghajtót / winchestert, nem fértem hozzájuk, ezért mérgemben vissza tettem a win 7et.


Majd 3-4 héttel később amikor dvd-t akartam írni jöttek a problémák, nem írt lemezt, vagy írás közben megállt befagyott, betettem a lemezt de utána nem adta ki, valamikor olvasott valamikor nem, és nem tudtam rájönni mi baja.

Írót kicseréltem, kábeleket kicseréltem.

Ekkor tiltottam le véletlenül törlés helyett, és nem igazán akart visszajönni tiltásból hiába kerestem rá az eszközökre, ugye nem törölve volt csak tiltva.

Továbbra is fenn álltak a bajok.

A sata portokat is dugdostam ide oda, volt amikor fel sem ismerte a dvd-t.


Végül mindent vissza raktam az eredeti helyére, és kivettem a laptopból a gomb elemet. És úgy tűnik ez volt a megoldás.

Lenullázta a biost, újraindítottam a gépet, és minden elkezdett működni, látszódott a dvd sőt mi több még írt is :)


Vélhetően a win10 belepiszkált a biosba is meg a hardverekbe is ... :(

2017. okt. 9. 09:28
 7/7 A kérdező kommentje:

*kivettem az alaplapból a gombelemet


PC-ről van szó nem laptopról :) csak elírtam.

2017. okt. 9. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!