Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsek windows...

Hogyan telepítsek windows mellé linuxot?

Figyelt kérdés

Amikor legutóbb próbáltam, akkor az egyik particióra simán felraktam a windowst, utána másikra a linuxot. De a windowst bizonyos okoknál fogva újra kellett telepíteni, és utána a linux indítója sem jelent meg bekapcsolás után. Hogy telepítsem őket úgy, hogy ilyen ne forduljon elő, szóval szabadon törölhessek rendszereket össze-vissza?


Windows 7, Linux Mint



2017. okt. 10. 16:44
 1/3 anonim válasza:
Nem tudom biztosra, de lehet hogy valamit elrontottál :D
2017. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Lehet! :)
2017. okt. 10. 18:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először a Win, utána a Mint.

Ekkor a Mint felismeri hogy van egy Win a gépen, és a rendszerindítóba beteszi a Wint. (az meg fog jelenni a rendszerválasztó képernyőn is)

Ha később törlöd:

1. ... a Windowst és felraksz egy másikat, akkor az nem fogja felismerni a Mint-et.(a Windows ugyanis "vak") Ezért a Grub-ot helyre kellesz állítani.(a Mint/Ubuntu oldalán is van leírás)

2. ...a Mint-et és felraksz egy másik Linuxot, akkor semmi gond, lásd az alapesetet

3. ...törlöd a Mint-et és a Win egyedül marad. Akkor helyre kell állítani a Windows boot-ot.

Ennyi röviden.

2017. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!