Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan írjam ki a hangos...

Hogyan írjam ki a hangos bibliát DVD-re?

Figyelt kérdés

Most töltöm lefele a hangos Bibliát, mp3-as fájlok lesznek mappákban rendszerezve.

Ezt hogy lenne érdemes kiirni? Még sose irtam dvd-re, kissé bizonytalan vagyok. Nero Portable van a gépemen, de nem tudom majd hogy kezdjek hozzá.


2017. okt. 19. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
adatként írd ki
2017. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még megvárok 1-2 embert, hogy mit mondanak, de ezt feljegyeztem :)
2017. okt. 19. 12:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ha adatként írom ki, akkor DVD lejátszó letudja játszani?
2017. okt. 19. 13:35
 4/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Nos ez sok mindentől függ, illetve csak attól milyen DVD lejátszóval szeretnéd lejátszatni a megirt DVD lemezt.


Ha adatDVD-ként irod ki akkor a DVD, az MP3-as fájlokat fogja lejátszani (ezt elég sok DVD lejátszó tudja, talán csak a nagyon régiek nem - de a DVD lejátszó felhasználói kézikönyvében benne van, hogy miket játszik le és, hogy tudja-e az mp3-as lejátszás.)


Ilyenkor nincs rajta kép (illetve a DVD által biztositott kép van).


Készithetsz képekből videót (alatta a biblia mp3-as hagjával), akár úgy is hogy csak egy kép van egy mp3-as haganyaggal, illetve a képek váltogathatják is egymást, igaz ez már egy kicsit bonyulultab, ehhez program lehet pl. a movimaker, de a nagyobb filmszerkesztők is tudják.


Ezt is kiirhatod adatDVD-ként (AVI, MP4-es mozi, a lejátszáshoz szintén meg kell nézni a DVD lejátszó felhastználói kézikönyvét, hogy támogatja-e a DIVX-es lejátszás és azt is hogy milyen kodekel kell létrehozni az AVI, MP4-es mozit).


Illetve az elkészült filmet DVD formátumra konvertálva, és DVDvideo-ként (ez a DVD gyári formátuma) kiirva minden DVD lejátszóval meg tudod nézni az elkészült "filmet".


Sok sikert.

üdv.

2017. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

DVD-videólemez készitése opciót látok a Nero programban, de azt irja hozzá, hogy: "Ne feledjük, ehhez olyan DVD szerkesztő program szükséges, mint a Nero Video."

Ez a Nero Video is olyan mint a Vegas Pro pl. gondolom, csak a Nero nyilván a saját programját reklámozza.

2017. okt. 20. 09:40
 6/7 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem lenne: Van itthon CD lemez is, csak azzal az a gond, hogy csak 700 MB-os. De ha arra irnék rá amennyi ráfér, akkor a NERO programba, az audio dc-t, vagy az adat cd-t érdemesebb választani?
2017. okt. 20. 09:41
 7/7 anonim ***** válasza:
adat
2017. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!