Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows telepítés: Pendriveról?!

Windows telepítés: Pendriveról?!

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy nem értek a dologhoz és teljesen laikus vagyok a témában, szóval, ha butaságot kérdeztem, elnézéseteket kérem!


Vettem egy PC-t, az egyik "barátomtól". Ő amúgy az egyik legnagyobb multi egyik informatikusa - kiben bízzon az ember, ha nem egy ilyen szaktudású emberben?! Ő azt mondta: "GAMER PC" - simán megy rajta a Assassin's Creed összes része, az összes Call of Duty, Sleeping Dogs, FarCray összes, stb. Viszont feleslegessé vált a gépe, ezért eladja. Mutatta képen, nekem nem mondott semmit. Gondoltam, elleszek vele, megvettem 30.000-ért.


Miután hazavittem kezdtek kiderülni a dolgok. A gépbe egy 2005-ös videókártya haldoklik. Az biztos, hogy ezen egy a felsorolt játékok közül nem futhatott. Akkor kezdtem gyanakodni, mikor a kis béna "The Saboteur" nevű játékkal sem birkózott meg szaggatás nélkül. Kértem véleményt egy független számítástechnikai üzletből. Először is jól kinevettek, majd megmutatták milyen videókártya van az én "GAMER PC"-mbe. Nem, hogy játékra, de sima netezésre sem elég. Ráadásul van rajta egy haldokló 32bit-es Win, ami már nem visz semmit.


Gondoltam lecserélem, teszek rá 64bit-eset. Ekkor jött a meglepetés: Ki van kötve a DVD írója. "Hát, azt kikötöttem, csak elfelejtettem mondani előtte!" - jött a válasz.


Szóval, így jártam.


A kérdésem az:


Fel lehet-e telepíteni Win7-et mondjuk egy pendrive-ról?! Teljesen laikus vagyok, nem értek az ilyesmihez, szóval, ne gyertek azzal, hogy kössem vissza magam vagy ilyesmi. Itt van a gép már vagy 1 hónapja és forrongok a dühtől, ha csak ránézek!!! Ráadásul manapság el se akar indulni a Win rajta, befagy a bebootolás közben a töltőképernyő.



2017. nov. 7. 16:03
 1/10 OneTheLays válasza:
Szerintem ne is nagyon próbálkozz vele. Ezzel a konfiggal nem éri meg...
2017. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dongaben ***** válasza:
Igen. Lehet telepítőt készíteni pendrive-ra, mondjuk "Rufus" programmal, és működik is. A 64 bit TELJESEN felesleges, így látatlanban is. Attól gyorsabb nem lesz a gép, csak több RAM-ot tud kezelni, ha a hardver is támogatja persze... Én visszavinném, és a fejébe húznám a "barátomnak"...
2017. nov. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4 giga vagy a fölötti memóriamennyiség esetén érdemes csak az x64-es winek telepítése.

A YUMI is egy jó megoldás a telepítő pendrájv elkészítésére.

De ha tényleg 2005-ös alkatrészekből van, inkább kidobni kéne ....

2017. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze, pendriverol telepitek evek ota.


Ezzel a programmal felkeszithetsz egy pendriveot a telepitesre:

[link]

2017. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lebet de ha 2005-ös vidkari van benne akkor ott az alaplap proci se mai.. Esélytelen szerintem 64-es wint ráraknod, ahhoz nincs meg a hardver igény
2017. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

Lehet a 10 nem is megy rá. Esetleg 8.1. Milyen processzora van, mennyi a RAM?

2017. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2005-ös videókártya max AGP-s lehet.

Ennek a folytatása a max DDR-1 ram és a max dualcore 3 GHz proci

Amire még akár fel is menne a w10, de csigalassú lesz.

2017. nov. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld a 7-est telepíteni, minden csili-vili kikapcsolása utána, Defender leállítása..stb.

Googlen>>> "Windows 7: Optimalizálás lassabb számítógépekre"

2017. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van egy régi gépem, szerintetek költsek rá még?


Nagyon meleg a gép merevlemeze a táp is a gépház teteje is. Néha lesszók fagyni, és pityegő hangot add ki az alaplapnál, néha meg szünetelés nélkül adja ki azt a hangot. Áramot adok a gépnek be kapcsolom felpörögnek a ventilátorok és leáll és egyből újba indul, utána meg ki írja elem hiba, szerintem már merül le az elem. 3 Kondi popos. Néha ki kell vennem a gépből mindent mert csak az oldja meg a hibákat. Néha a DVD író meghajtóját eltünteti és egyből le is fagy a gép, és utána már csak akkor látni újra a meghajtott ha mindent ki vettem a gépből és vissza raktam, másik DVD írónál is ezt csinálta, sata kábelt is meg cseréltem de nem oldotta meg. Nyáron meg tönkre ment a merevlemez a gépbe lemezolvasási hiba van.


Széjjel szedem a gépet az alaplap mellet oda van pecsételve a gépházba belűről 2005. Akkor a gépet 2005-be rakták össze?

Én használtan vettem ezt a gépet 2010-be.


MSI 865GM3-LS P4 Alaplap

Intel Celeron D 2,53 GHz Processzor

RAM 2GB

FSP Group FSP250-50SAV (PF) 250W Tápegység

WD 1TB Merevlemez


Csak pot gépnek használtam már.

2017. nov. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Itt van a gép már vagy 1 hónapja és forrongok a dühtől, ha csak ránézek"


Már jóval hamarabb vissza kellett volna vinni, és a pénzt visszakérni. Át lettél dobva.

Vidd vissza és kérd vissza a pénzed.

[Amúgy 30 rugóért nem kapsz gémer gépet sehol.]

2017. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!