Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Potoshop Cs - Logónak szeretné...

Potoshop Cs - Logónak szeretnék egy betűt formázni rétegstílusokkal, de pixeles a széle. Hogyan tudom eltüntetni?

Figyelt kérdés
Egy R betűt szeretnék, de a görbe részek "lépcsősek". Miért van ez?
2017. nov. 7. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Csináld újra, jóval nagyobb felbontásban !
2017. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert a képek képpontból állnak, és egy ferde vonalat vagy görbét csak lépcsőzetesen lehet felépíteni a négyzet alakú képpontokból.

Ha ez zavar, használj vektor alapú képszerkesztőt. Vagy olyan effekteket amik valamennyire elrejtik ezt (például belülről kifelé halványodó háttérszín, árnyék, stb...).

2017. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert logót nem PS-ben csinálunk, azért. És ha ki kell nyomtatni 10x akkora méretben, akkor mit csinálsz?

Vektorgrafika kell neked.

2017. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annyira komolyra nincs szükségem egyelőre. :) A 16-ról 8 bitre állítás mintha valamit most finomított volna rajta, de csináltam már régen szebb logót is, csak elfelejtettem, hogy is voltak a beállítások.
2017. nov. 7. 17:34
 5/6 tabaki ***** válasza:

Arisztid és Tasziló az Operában:

-- Figyelj csak, Ahisztid, az ott az első sohban nem Ehzsébet kihályné?

-- Ne bolondozz, kévlek, hiszen Evzsébet kivályné máv végen meghalt.

-- Tényleg? De nézd csak, most mintha megmozdult volna...


„A 16-ról 8 bitre állítás mintha valamit most finomított volna rajta”

Illúzió. Nagy felbontás és élsimítás, nagyjából ennyi kell, bár az utóbbiról alaphelyzetben gondoskodik a program. Ha meg közelről nézed, mindig cakkos lesz a széle, a pixelgrafika már csak ilyen. Logót pedig ettől függetlenül vektorosan érdemes készíteni, akár a Photoshopon belül is. És nem feltétlenül azért, mert hűdenagyot akarsz alkotni, hanem mert megszerkeszteni is kényelmesebb, meg utólag módosítani is. Ha viszont már úgyis megvan, akkor függetlenül attól, szükséged van-e rá vagy sem, stadionméretre nagyítani is pont annyira komoly feladat, mint sajtcédulányira.

2017. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem, az említett módszerhez külön program és húdetudás kell... Ha PS-n belül meg lehet oldani, nagy vonalakban tudna valaki mesélni róla, egy egyszerű 2 betű-1 szám-1 png kombót hogy rakok össze? Linkektől sem riadok vissza, de totál ismeretlen nekem ez a terület, úgyhogy jobban örülnék egy kis interaktív okosításnak. :)
2017. nov. 7. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!