Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » HP RTL8723DE laptopot miért...

HP RTL8723DE laptopot miért nem tudom sehogy se beállítani úgy hogy cd-rol bootoljon?

Figyelt kérdés

Van nálam egy ilyen laptop ami nem az enyém hanem az egyik ismerősöm adta ide mert Windows 10 volt rajta és gepházban alaphelyzetbe akarta állítani csak, hogy minden tiszta legyen rajta de a telepítés nélkül 64% ön elakadt és nem is ment tovább, és ide adta, hogy telepítsem újra mert ő egyáltalán nem ért hozzá, bár én nem vagyok informatikus!

De amikor beléptem a BIOS bá ott hiába állítottam a boot-nal a cd-dvd-t az elsőnek nem indult sehogy sem hiába írta ki hogy nyomják meg egy billentyűt a bootoláshoz, akkor is a régi sérült rendszer indult tovább mellesleg a boot menüt sem találtam rajta sehol sem, tehát így mit tudok vele kezdeni újra telepíteni nem tudom sem cd, sem usb-n mert azt istenért sem akar indulni!


És bár nem értek annyira hozzá, de olyan mint ha a Windows alapból bele lenne integrálva és sikerült behozni egy advanced settings menüt és ott próbáltam ilyen factory reset szerűség de szint úgy elakadt 64% nál!


Mit tudok vele csinálni egyáltalán lehet ezt a gépet manuálisan telepíteni mert eddig még sehogy sem jöttem rá!



2017. nov. 20. 14:17
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Az RTL8723DE egy wifi chip:

[link]


Gondolom Windows 10 telepítő DVD-t szeretnél használni.

Most készítetted, vagy másik gépben már ki lett próbálva? (esetleg adatlemezként lett megírva)

Lehet, hogy a DVD meghajtó nem ismeri csak fel.


Egyébként a hivatalos Windows 10 programmal - egy legalább 4GB-os pendrive-ra - készítenék egy telepítőt és arról próbálnám, - bekapcsoláskor F10 billentyűt nyomogatva:

[link]

2017. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen ezt a Windows 10 et kb 1 éve csináltam de azóta már gépet telepítettem vele oké majd megpróbálom pedive róla hátha be bootol, egyébként a laptop az kb egy hónapja lett vásárolva elvileg!


Nem tudom most lehet, hogy hülyeségeket mondok de létezik olyan, hogy integrált operációs rendszer mármint ha valami baja van akkor onnan bármikor vissza tudnám állítani az eredeti tiszta rendszer mermint ha ez a gép olyan lenne biosban valami olyasmit ír, hogy factory operating System: Windows 10 próbáltam is vissza állítani de mindig megállt 64% nál

2017. nov. 20. 16:15
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként az a baj, hogy nagyon lassú a netem órákba telne mire letölteném de ha nincs más mód megpróbálom majd úgy is egyébként amúgy nincs eredeti Windows telepítőm és amit belinkeltél az a hivatalos oldalról ha letöltöm ugyan úgy tudom aktiválni mint mondjuk amelyeket torrentről lett leszedve!


Nem tudom ha tudnám, hogy a cd miatt nem olvassa akkor megcsinalnám de feleslegesen nem akarok vele kinlódni ha közben nem is az a baj és több óra letöltés után pl a pednrive-t se olvasná az szívás lenne!


Ha lehetne akkor inkább cd ről telepíteném mert az itt van készen ha valahogy meg lehetne oldani az jó lenne amit mondtam a cd kb 1 éves és már telepítettem vale más gépeket is most kíváncsiságból betettem egy másik régebbi működő Windows 7 et és azt sem olvassa ugyan azt írja ki mint a másiknál valami boot hiba üzenet most nem tudom pontosan hogy mi 4 számjegyet + enterde semmi amúgy a BIOS sem teljesen egyértelmű számomra mint mondtam nem vagyok jártas annyira de régebbi gépeknél úgy van hogy 1st hdd, 2stcd-dvd itt még valami uefi meg stb de hiába állítom előre a cd-dvd-t akkor sem onnan indul megint csak a hiba üzenet fogad és más gépeket olyan is van hogy boot menü bekapcsolás után pl az én gépem f2 de itt sehol se találok olyan magyarul még azt nem értem hogyan tudnám átállítani hogy cd-rol induljon pontosan egyértelműen sehogy nem tudom néztem videókat is a YouTube ön de úgy se akar sikerülni nem értem de lehet hagyom is az egészet mert fél is idegesít h már mióta küszködök vele és semmi eredmény

2017. nov. 20. 16:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Talán még amit mrg tudnánk csinálni az az usb-s dolog amit linkeltél de abban se bízok mindegy egy próbát megér azért köszi
2017. nov. 20. 16:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Jah jó bocsi első és egyetlen válaszoló tényleg én voltam a hűlye az a az a Windows 10 és 7 ami próbáltam nem működött talán azért mert mind a 2 32 bites volt most viszont találtam egy másik dvd amit 64 bites Windows 10 volt ez viszont hála elindúlt megmenekültem a több órás letöltéstől de ha nem lett volna más akkor a pendrive lett volna de azért kösz mondjuk nem értem mert az a másik kettő telepítő másik gépben indult csak ezen nem és ugyan avval az író programmal csináltam vele mindegy az S lényeg jó azért kösz és bocsi a regényért
2017. nov. 20. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!