Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Túl hosszú nevű fájlok mozgatá...

Túl hosszú nevű fájlok mozgatása esetén WIN 10-et hogyan tudnám úgy beállítani, hogy a mindig a szükséges mennyiségű karaktereket vegye le az áthelyezett fájl nevéből, és automatikusan úgy mentse?

Figyelt kérdés
Ne kelljen nekem mindig egy csomó átnevezést csinálni. És akkor újra reklamál, hogy még mindig nem jó, mert még mindig túl hosszú a fájlnév... Remélem van erre valami beállítási lehetőség, csak én nem tudok róla. Köszönöm előre is.

2017. nov. 11. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs. És ha 10 karaktert kellene levenni és a fájlnév meg csak 8 karakter akkor mi van??
2017. nov. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A régi WIN 98 professional, ezt automatikusan tudta. :( egy számot helyezett a zárójelben a fájl végére, és mindig igazodott a már meglévő fájlnevekhez.

Bosszantó, hogy így visszafejlődik a világ. Ezért kérdeztem hátha van egy olyan guru aki ezt elő tudja ebből is csalogatni.

2017. nov. 12. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Akkor én nem értem mit akarsz, de azt a régi oprendszerek sem tudták.


Túl hosszú fájlnév hogy keletkezik, ha amúgy sem enged egy bizonyos hossznál többet beírni?


Maximum úgy, ha másoláskor egy hosszabb elérési útja lenne ami már túl hosszú. Erre írtam, hogy mi van akkor ha az elérési út 10 karakterrel hosszabb, mint ami megengedett és a fájlnév meg csak 6 karakter?? Akkor mi a teendő. Más mappába fogja másolni hogy ne legyen hosszú az elérési út??? Na ezért nem értem mit akarsz...

2017. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ebben a konkrét esetben lecsippenti az utolsó 10 karaktert.

Utána még annyit, amennyi kell a zárójeleknek, és ha van azonos fájlnév, akkor úgy illeszti a végére a számot, hogy ne egyezzen bármelyik másik fájl nevével.

2017. nov. 12. 16:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ekkor 4-et csippent le, és a többiből gazdálkodik, ha már van azonos fájlnév abban a mappában.
2017. nov. 12. 16:25
 6/8 anonim ***** válasza:

A régi win98 sem tudta.

Valami segédprogrammal csináltad, az oprendszer nem tudta.

Sőt, ott még 8 karakternél nem lehetett hosszabb a fájl egyedi neve a kiterjesztés előtt.

Illetve most sem lehet hosszabb elérési úttal együtt a 255 karakternél.

2017. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pont ez a kérdés, hogy erre nincs valami segédprogram? :(
2017. nov. 17. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam már a 3. válaszban!! A fájlnévkorlátok a fájlrendszer miatt vannak, ezért nincs rá más csak ha másik fájlrendszert választasz, persze ezt sem lehet mindig...
2017. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!