Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows telepitése régi...

Windows telepitése régi alaplapon?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Baratomnak ujra " akartam" rakni a gépét windows 10 re ( xp je volt) . Csakhogy en megszoktam az uefi grafikus biosokat tehát amikor beleptem a biosba valami horror 10 eves bios tárult elem. Kek hatter feher szoveg. Nagy nehezen megtalaltam a boot sorrendet.be is tugtam a pendrivot ( nem hibas en gepemet is azzal telepitettem es az o windowsza is erzekelte) es akarhogy allitgattam a sorrendet megtagadta a bootolast. Usb dvd volt az elso meg a lant is kiprobaltam elso helyre tehat mindent. Aztan gondoltam windowsbol telepitem. Xp n megnyitottam a pendrivot aton a setup exet de meg azt se engedte mert 32 bites volt az xp a pendrivon a win 10 meg 64 tehá 2 kerdesem van

Hogyan tudnam pendrivrol bootoltatni azt a nyomorult alaplapot ? Ha mégse sikerülne lehet olyat csinálni hogy a windowson megnyitom a pendrivot es ugy setup exe es ugy telepiteni ? ( persze ha 32 bitesen csinalom media creatorral)



2017. dec. 6. 16:42
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

Ha már ilyen régi a gép, biztos hogy megéri azon 10 -et futtatni? Biztos hogy kompatibilis vele?


Írd le részletesen, milyen konfig.

2017. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontossan de regi de elfutna a win 10
2017. dec. 6. 17:19
 3/9 A kérdező kommentje:
De amugy lehet ugy telepiteni hogy a windowsba vagxok?
2017. dec. 6. 17:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyen régi gépre nem tennék w10-et, leginkább a memória miatt. Ha 10 éves, akkor legfeljebb 1-2 gb lehet benne, az pedig egy 64 bites rendszernek elég szűkös.

Nade a lényeg, hogy hiába találsz usb eszközre utaló opciót a boot szekcióban, a régi gépek nem nagyon bootoltak pendriveról. Továbbá a nagy pendriveot és az ntfs-t nem szeretik felismerni. Ha nem megy másképp, frissítsd az xp-t w7, 32 bites rendszerre, aztán j9het a w10, ha még látod értelmét.

Az a bios, pedig amit látsz, egy ami vagy award bios lehet, és még a szüleid, nagyszüleid gépeit is kiszolgálta. Ne tessék szídni :D

2017. dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kiraly de lehet ugy telepiteni hogy windowsbol megnyitom a pendrivot es setup exe?
2017. dec. 7. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha nem megy másképp, frissítsd az xp-t w7, 32 bites rendszerre, aztán jöhet a w10, ha még látod értelmét."


Ez bmeg szerinted mit jelent? Nem setup.exe -t windowsból? Inkább ne csinálj semmit. Kérj meg valakit, aki 10 éve is látott számítógépet.

2017. dec. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor nem lehet formazni?
2017. dec. 8. 11:32
 8/9 anonim ***** válasza:

A megoldás: Vegyél egy üres dvd-t.Mindegy, hogy újraírható e vagy sem. A win10 ISO-t írd ki a dvdre. Ennek a menete: Telepítsd fel az IMG-burn-t.Majd jobb klik,burn using img-burn. Itt a 4x sebességet válaszd ki, és írhatod is.Ha kiírtad, lesz egy bootolható dvd-t. Tedd első helyre a usb-dvd-t.Ha megy, fel is tudod telepíteni.

UI: belső (SATA-s vagy IDE-s DVD írója nincs neki?

2018. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Töltsd le az AIDA 64 Extreme-t. Annak a segítségével megtudjuk, hogy milyen a gép.
2018. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!