Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van-e helyesírást gyakoroltató...

Van-e helyesírást gyakoroltató szoftver?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az utobbi időben mindenki szídja a helyesírásomat, persze ezt nem jog talanul diszlexiás és kicsit diszgráfiás is vagyok. Azonban nagyon restellem sokszor a helyesírásomat. Úgy gondolom mivel informatikusanka tanulok és 10 ujjal vakon gépelek, illetve azonnal kapok out putot a hibáimról és így talán fejlődés képes lennék, a kérdésem: Nem tudnátok valami olyan szoftvert ajánlani amiben lehet azonnal cseszeget, a helyesírásért, vagy egy gépíró tanítót ami kimond bármilyen szavakat és nekem meg lekell gépelnem helyesen őket. És így hátha javulna a helyesírásom... Több ezer dologgal próbálkoztam már. Kérelek segítsetek ajnljatok ilyeneket. Köszönömelőre is...

2017. dec. 10. 08:47
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Akármelyik böngésző pirossal aláhúzza a rossz szót, ha be van állítva hogy tegye ezt magyar nyelven pl.: a Google Crome alapból. Nos ha ezeket a piros vonalak nem szarod le nagy ívbe, hanem visszamész kijavítani. Előbb utóbb rögzülni fog.


Nekem is borzasztó volt a helyesírásom, méghozzá annyira hogy érettségin nyelvtanból karó lett az írásbelim, csak szóbelin tudtam kijavítani.

Azóta hogy nem szarom le azt, hogy mit írok le. Egy erős kettesre, de talán még egy gyenge hármasra is meg tudnám írni, az érettségi írásbelit. :D

2017. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"így talán fejlődés képes lennék"


Sajnos a helyesírásellenőrző sem vesz észre mindent, tekintve hogy a fejlődés, és a képes is értelmes szó. :( Szerintem ilyen alkalmazás nem nagyon van, közel mesterséges intelligencia szintjén kellene lennie, hiszen a nyelvi helyesség megállapításához gyakran a tartalom ismeretére is szükség van. Szóval ehhez sajnos tanárt kellene igénybe venned, vagy bárkit, aki hajlandó kijavítani a hibáidat. :(


Én vállalom az elsőt:


Sziasztok! Az utóbbi időben mindenki szidja a helyesírásomat, persze ezt nem jogtalanul (inkább alaptalanul). Diszlexiás és kicsit diszgráfiás is vagyok, azonban nagyon restellem sokszor a helyesírásomat. Úgy gondolom, mivel informatikusnak tanulok, és 10 ujjal vakon gépelek, illetve azonnal kapok visszajelzést a hibáimról, így talán fejlődőképes lennék. A kérdésem: Nem tudnátok valami olyan szoftvert ajánlani, ami azonnal cseszeget a helyesírásért, vagy egy gépíró tanítót ami kimond bármilyen szavakat és nekem meg le kell gépelnem helyesen őket? És így hátha javulna a helyesírásom... Több ezer dologgal próbálkoztam már. Kérlek segítsetek, ajánljatok ilyeneket! Köszönöm előre is...


Sok volt egyébként az elgépelés is, ami inkább figyelmetlenségre utal. Kicsit vegyél vissza a 10 ujjas tempóból, és próbálj a minőségre koncentrálni a sebesség helyett. Programozóként a nyelvi környezet ezt egyébként is elvárja. :)

2017. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!