Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudok tenni valamit? Megvettem...

Gruber István kérdése:

Tudok tenni valamit? Megvettem a netről a vindows 7. -et, írtam telepítőlemezt, de telepítéskor azt írja:hiányzó bootmgr, újraindítás Ctrl+Alt+Del. Ugrott 15000 ft-om?

Figyelt kérdés
2017. dec. 18. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha kiírtad DVD-re (cd-re nem fér rá), akkor miután beraktad a meghajtóba, és indul a gép akkor lépj be a bios-ba, és állítsd be az elsődleges boot-t, esetleg működhet pl F12 menüből boot DVD.
2017. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Mivel irtad ki? Bootolhato cd-nek irtad?
2017. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Neked csak a licence kell, magát a windows bárhonnan letöltheted, simán beírod a kulcsot amit kaptál és kész.
2017. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rosszul írtad ki. CD képként kell az ISO-t kiírni, úgy jó lesz. Használd ezt a programot: [link]
2017. dec. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A Windows-termékkulcs birtokában hivatalosan innen elérhető a telepítő DVD-kép:

[link]

ami kiírható DVD-re, vagy a Rufus

[link]

segítségével USB-meghajtóra (pendrive, merevlemez,...).


Ha a fenti Microsoftos letöltőoldal nem fogadná el a kódot még nincs semmi veszve - a telepítő DVD-kép elérhető máshonnan is - például az alábbi cikk:

[link]

"Third Party Methods To Download Windows 7, 8.1 and 10 From Microsoft" fejezete 4 lehetőséget is felsorol, illetve leírja, hogyan ellenőrizhető le a lemezkép épsége ellenőrzőösszeg alapján.


Ha telepítéskor a megvásárolt termékkulcsot nem fogadja el a telepítő, illetve azzal a termékkulccsal nem aktiválható a Windows, akkor van gond.

2017. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azért még megpróbálkozom, evvel a megoldással,ltöltök a mikroszofttól egy vindows 7 pro-programot,és a kapott kulccsal megkísérlem aktiválni.Köszönöm a segítrségteket.sziasztok Pista
2017. dec. 19. 17:56
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem jó semmilyen megoldás sem ,ugyanaz az üzenet jön elő:hiányzó bootmgr.Már próbáltam a kíírás után egy másik működő vin 7-ről átmásolni a bootmgr.-t,de nincs változás.

Azt nem tudom,hogy a kulcsot,amit vásárláskor kaptam,rá kell e írnom a telepítőre,és ha igen akkor hogyan?Az internetről kapott jpeg képet mivel írjam rá a telepítőlemezre?

2017. dec. 22. 08:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a DVD-telepítő indulásakor írja ki:

1. Ugye a .iso lemezképet lemezképként írtad ki (ennek menete itt olvasható: [link] - a Microsoft Windows résznél) ki és nem adatlemezként (a .iso állományt vagy annak tartalmát állományként a DVD-re írva)?


2. Próbáltad már USB telepítőről? (hátha rossz a DVD meghajtó)


3. A BIOSban átállítottad, hogy a DVD-ről induljon? (nem-e esetleg a merevlemezről indul, amin hibás a bootszektor)


Ha a telepítés első fázisa lezajlik

4. Nincs véletlenül a BIOSban bekapcsolva a Boot Sector Virus Protection?

Példa: [link]

(nem-e esetleg az szabotálja a merevlemez boot szektorára az írást?)


5. Milyen a merevlemez kondíciója? (ha hibás, az bekavarhat)

Ennek ellenőrzésére eszköz itt: [link]

Vagy ezen a CD-n vannak ellenőrzőeszközök: [link]

2017. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtál,de nem tudok vele mit kezdeni,mert nem vagyok zseni.Én 6 éve vagyok számítógép függő, akkor betettem egy telepítőlemezt,elindult,kb.10 perc eltelt majd kidobott egy jegyzéket kitöltöttem ,a kulcsot,majd a nyelvet nevet jelszót .és már indult is. a boot rendszert sem kellett visszaállítani,mert az xp-é azt is elintézte.Én azóta sem vagyok számítástechnikai zseni,úgy gondoltam:letöltöm,egy isó fájl átíró programmal lemezre írom,majd a lemezről felrakom a gépre,viszlát xp jön a win 7,de ez nem így műkszik ,sajnos.Kifizettem,de marad az xp,amíg nem találok valakit aki ért hozzá és megcsinálja nekem.Van win 7 letöltésem már 4 is,32 és 64 bites 2-2,elvileg a kulcs a 64 bites rendszerhez van,mindet átírtam már dvd lemezre is meg pendrejvra is.több képfájl író rendszerrel,már 13 telepítőlemezem van,mind ugyanaz:hiányzó boot mgr,már tele van a t...,azért köszi,Szia,Pista.
2017. dec. 23. 14:07
 10/11 A kérdező kommentje:
kaptam linket,köszönöm,ahol a kulcsot tudtam volna ellenőrizni,és ellenőrzés után tudtam volna windows 7-et letölteni,valószínűleg működhetett is volna,de a kulcs ellenőrzése után a válasz az volt,hogy lépjek kapcsolatba a kulcsot kibocsájtó rendszergazdával.Tehát úgy értelmezem,hogy a kulcs csak az általa küldött win.7-hez jó,csak nem tudom hogy mit rontok el mindig.Lrtöltöm az iso fájlt,majd átírom,windows 7 usb-dvd,vagy iso to usb,vagy más ilyen programmal dvd-re vagy pendrivet,aztán leállítom a gépet új vincsesztert teszek,újraindítom a gépet,és a bootmenübe első helyre állítom az általam letöltött átírt dvd-t,vagy pendrivet.Evvel el kéne kezdődnie a telepítésnek,vagy kihagytam valamit?köszi szia.
2017. dec. 23. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!