Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pendrive-ról szeretném indítan...

Pendrive-ról szeretném indítani a gépet de nem boot-ol (BIOS-ban nem jelenik meg), mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag régi Notebook-om.

Pendrive akkor se jelenik meg a boot-olható eszközök közt BIOS-ban ha van rajta boot-olható operációs rendszer és indítható.

Gép induláskor bedugva hagyom, BIOS-ba belépek (de hiába).

Régen volt valami program e célra, egy pár MB-s image-et kellett kiírni CD-re, betöltődött, megkereste a boot-olható image-eket és kiírta, menüből ki lehetett választani hogy indítsa el USB-ről...

Mit lehetne tenni?

[link]

UUI (Universal Usb Installer) ezzel másoltam Ubuntu ISO-t pendrive-re, más gépben elindul a pendrive de nálam nem.

Rufus meg hasonló programok alkalmazása esetén se jelenne meg boot-olható eszközként a pendrive.



2017. dec. 27. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Tud egyáltalán a géped pendrive-ról bootolni? Másrészt nem tudom, hogy milyen USB-portba dugtad, de 3.0-sba ne próbáld, mert azzal nem fog menni.
2017. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy tud -e pendrive-ról boot-olni, kézikönyvben ilyesmit nem írtak. :-(

BIOS-ban CD-n és winchester-en kívül nem jelenik meg semmi más.

USB 3.0 nincs is rajta így ha akarnám se tudnám abba csatlakoztatni.

2017. dec. 27. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs a biosban ilyen lehetőség, akkor írd ki lemezre a képet és onnan telepíts!
2017. dec. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

DVD-t nem olvassa már jól, ezért USB-ről szeretném.

Volt régen valami boot manager ami CD-ről elindított bármit ami a gépen boot-olható csak nevét elfelejtettem :(

2017. dec. 27. 20:59
 5/8 T/Z ***** válasza:
Hiren's Boot CD?
2017. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 T/Z ***** válasza:
Milyen laptop ez?
2017. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 T/Z ***** válasza:

Nem esetleg az NTFS, vagy FAT32, exFAT a gond? Milyenre van formázva a pen?


Igen olvastam, h segédprogrammal csináltad, ami általában magának leformázza, de be lehet állítani, felül lehet írni, h az alapértelmezett mittudomén NTFS helyett FAT32 legyen.


Lehet ez a baja. (bár nem logikus)

2017. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Fat32 a pendrive, de más fájlrendszerrel se menne.

Asus K52De notebook.

2017. dec. 27. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!