Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet az Open Broadcast...

Hogyan lehet az Open Broadcaster Software processzor használatát csökkenteni? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Egy netes rádió vagyunk, webkamerás élő közvetítésünk van, melyet az OBS-el streamelünk. Az adáskészítés és a streamelés egy gépen zajlik. Az Open Broadcaster körülbelül 20% processzort használ és ez nekünk már sok, mert nem tud mellette normálisan működni az adásszoftver. Azt tudom, hogy ezt csak ,,minőséglejebbvétellel'' lehet orvosolni. Mennyire és hogyan vegyem le a minőséget ahhoz, hogy 10%-nál ne használjon több processzort.

Mostani adatok:


Alap (vászon) felbontás: 1920x1080

Kimeneti (Skálázott) felbontás: 1280x720

Leskálázás szűrő: Kettős köbös (élesített méretezés, 16 minta)

Átlagos FPS érték: 30


Ha valamilyen beállítást nem írtam le írd meg és leírom. :D


A válaszokat nagyon szépen köszönöm! :)



2018. jan. 2. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha Nvidia videókártya van a gépben, akkor nagy terhet vehetsz le a processzorról azzal, hogy a kódolást átállítod NVENC H264-re. Ilyenkor a videókártya végzi a kódolást.
2018. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nVidia, de köszi! Egyébként a procim is elég erős (i7) tehát... fura
2018. jan. 2. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor viszont kapcsold be a bios-ban az integrált vga-t, és akkor ugyan ilyen elvek mentén, a Quick sync-et állítsd be. YouTube-on találsz róla videót.
2018. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egyáltalán videókártyád?

Vagy csak integrált?

2018. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van videókártya: Intel HD Graphics 530
2018. jan. 2. 18:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Szívesen váltok streamelő programot is ha kénytelen vagyok. XSplitet próbáltam, az még többet használt. :D
2018. jan. 2. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!