Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az OSX Heigh Sierra továbbra...

Az OSX Heigh Sierra továbbra sem tudja az NTFS-t kezelni? Direkt szivatják az embert? Ez mire jó?

Figyelt kérdés

2018. jan. 22. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Tuxera..
2018. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az mi? alapból kérdezem, bocs ezt nem írtam.
2018. jan. 22. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A Windows 10 meg nem kezeli az ext4-et, a btrfs-t, a zfs-t, az apfs-t és a hfs-t sem. Meg úgy általában semmit a FAT/FAT32/exFAT/NTFS-en kívül. Nahát. Biztos direkt szivatják az embert...


Vannak NTFS-t kezelő szoftverek (pl. a Tuxera), használd, ha nagyon kell. 100-ból 95 ember megvan nélküle, többek között (meg a feleslegesen fizetett licenc díj miatt) ezért nincs macOS-en. Pontosabban írni nem tudja, olvasni ezer éve.

2018. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem tudtam, hogy licencdíjat kell fizetni, egy csomó eszköz tudja alapból, és ha tényleg licences, akkor nem értem a Windowst se, nem lényeges, hogy az emberek a különféle eszközeik között kényelmesen tudjanak mozogni és nem direkt szivassanak inkompatibiltásokkal?
2018. jan. 22. 23:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lenyeges, a sajat platformok terjesztese a lenyeges, ezt apple fogyasztokent foleg erzekelned kellett volna.
2018. jan. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az NTFS kezelésének nem natív megvalósítása sebességben elmarad attól, amit Windows-on produkál, így nem is nagyon érdemes használni, még ha valami tudja is, ráadásul ha sérül, azt leginkább csak Windows-on tudod rendberakni. Ha mindenképpen kell valami olyan megoldás, ami oda-vissza írja és olvassa a külső diszket, akkor az exFAT jó alternatíva.
2018. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen de az a baj, hogy az exfat lecsatlakozási hibánál könnyen elromlik és idegesítő, hogy évente sérül 4TB, amit kezdhetek backup-ból helyreállítani, mert egyéb helyreállítás általában nem működik, nekem 10 év alatt sok ilyen tapasztalatom volt, ezért találta ki a Windows az NTFS-t az OSX meg a sajátját, csak gáz hoyg egyiket se tudja kezelni alapból a másik
2018. jan. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!