Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2013 Excel táblázatkezelőben...

2013 Excel táblázatkezelőben a Box szót, hogy lehet beírni?

Figyelt kérdés

Excelbe beírtam a "Box" szót és mindig kijavítja "Boksz"-ra. A Set Top Box miatt szeretném a "Box" szót használni, nem az ökölvívásra gondolva írnám a szót be.

Köszönöm a segítséget előre is.



2018. jan. 24. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Véleményezés panelen van olyan menüpont, hogy Fordítás. Beírod a cellába, hogy "Set Top Doboz", majd angolra fordítod (forrásnyelv: magyar, célnyelv: angol), ott felajánlja az angol írásmódot, és azt hagyja benne a "beszúrás gombra kattintva).


(ezt 2016-ban csináltam, de a 2013 elég közel van hozzá kiadásban hogy legyen benne ilyen).


Ha ez nem megy, akkor próbálj sima másolás-beillesztést módszert csinálni, én beírtam egy szövegdobozba a "set top box" szót, majd Excelbe illesztve már nem nyúlt hozzá.

2018. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A copy-paste módszerrel nem ment, de a, ha kijelöltem a Box szót és a Véleményezés - Helyesírás menüpont Átugorja vagy Felvétel a szótárba gombot megnyomom, akkor már a "gondom" el is szállt. Vagyis megoldódott. A "Box" szó "Box" marad.

2018. jan. 25. 08:41
 3/3 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Az automatikus javítás listában szerepel a szó, hogy box-ról bokszra javítsa, mert magyarul úgy helyes. Töröld a listából
2018. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!