Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok linux alá bármily...

Hogyan tudok linux alá bármilyen WM-t (első sorban LXDE-ben gondolkodom) telepíteni extra alkalmazások nélkül?

Figyelt kérdés
2018. febr. 23. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Telepíted a hozzá kapcsolódó csomagot.


Egyébként amennyire tudom, az LXDE nem WM, hanem DE, szóval biztos fogsz hozzá "extra" dolgokat is kapni. Az LXDE alatt elvileg OpenBox a default WM.

2018. febr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Extra alkalmazások alatt az olyanokat értem, mint pl böngésző, zenelejátszó, stb...
2018. febr. 23. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha Debian vagy Debian származék (Ubuntu, Mint, stb.) rendszered van, akkor

1. Letöltöd az lxde, lxde-common, lxde-core, openbox-lxde-session, lxappearance, lxappearance-obconf, lxde-icon-theme, lxinput, lxrandr, lxsession-edit csomagokat .deb formátumban a netről.

2. Telepíted őket dpkg-vel: dpkg --force-all -i lxde.deb


Persze, felmerül a kérdés, hogy miért is akarsz ilyet tenni. Az alap LXDE telepítéssel elég kevés program megy fel, kb. csak a gpicview, a leafpad, az lxterminal, az xarchiver, meg egypár apróbb konfigurációs program. Böngésző nincs az LXDE-hez, az lxmusic pedig nem függősége a default LXDE telepítésnek. Szerintem emiatt kár ezen görcsölni, pláne, hogy nem is 100%, hogy el fog indulni a függőségek nélkül.


De ha ezt is soknak találod, tegyél fel egy Openboxot (az LXDE is ezt használja), egy pcmanfm-et, amit indíts el a --desktop paraméterrel (az LXDE is ezt csinálja), és akkor már van egy alap desktopot. Emellé egy tint2-t vagy fbpanelt feldobsz (előbbihez van tintwizard.py néven egy grafikus konfigurációs program), és már van paneled is.

Vagy esetleg tégy egy próbát JWM-mel, IceWM-mel...

2018. febr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amint tehetem, kipróbálom.
2018. febr. 24. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!