Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legszebben kinéző...

Melyik a legszebben kinéző linux változat?

Figyelt kérdés
Win7 után szeretném kipróbálni a win10 nem tetszik
2018. febr. 27. 21:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
valamint segítséget kérnék pár régebbi(2004-2005) játékkal játszom ezeket szeretném továbbra is wine alatt futtatni
2018. febr. 27. 21:44
 2/11 anonim ***** válasza:

Ajjaj... Szerintem a linux nem neked valo, ha a karosszeria szine alapjan akarsz oprendszert valasztani.


A GUI csak lehetoseg, olyat teszel fel amilyet akarsz, meg ami a disztroban amugy van. Gnome, KDE, Xfce, meg egy rakas masik van, raadasul skinelhetoek, temazhatoak, fuggetlenul az alaprendszertol. Kerdesed ilyenforman kisse ertelmetlen.

2018. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja meg valami: a Wine alatt futtathato Windowsos jatekok listaja eleg szegenyesnek tunhet, fent van a Wine project oldalan a kompatibilitasi lista. Nezd meg es szornyulkodj.
2018. febr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem sok játékot használok amihez ragaszkodnék és azok sem mai eröigényesek.Lehet előbb egy második rendszerként használom majd mert a 10es win kifejezetten taszít ronda soksok felesleg van benne.
2018. febr. 27. 22:02
 5/11 A kérdező kommentje:
vagy esetleg a cedega-t hszanálom
2018. febr. 27. 22:09
 6/11 A jó édes ***** válasza:
Szerintem majdnem mindegyik népszerű Linux felhasználói környezet szebb a Windowsosnál. Van, ami kicsit Mac-esebb, van ami kicsit Windowsosabb, de ha tényleg szép kell, akkor én Kubuntuval kezdenék először.
2018. febr. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Neked leginkább egy Linux Mint volna jó, abból is az XFCE változat. Azért javaslom ezt, mivel nagyon felhasználóbarát rendszer, amire könnyű átállni, ha ismered a klasszikus Windowsok felületét (XP-7). Emellett mivel sokan használják, könnyen találhatsz Mint fórumokat, ahol szívesen segítenek, akár tapasztaltabbak is. Az XFCE-t pedig azért ajánlom, mert kicsi az erőforrásigénye, viszont nagyon egyszerűen telepíthetsz hozzá témákat, ikoncsomagokat. Persze választhatsz akár KDE-t is, vagy ami tetszik, az XFCE csak egy javaslat.


A játékok futását viszont nem lehet garantálni. Épp ezért azt javaslom, kísérletezz vele egy kicsit, de erre az időre hagyd meg a 7-et is. Ha minden jó, és tetszik, akkor mehet élesben is.

2018. febr. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem utolsó szempont, hogy az embernek tetszen a környezet, amin dolgozik.


Amit próbáltam:


Debian + Gnome = nagyon szép, de gyakran fagyogatott

Debian + XFCE = na, itt aztán mindent neked kell testreszabnod, olyan windows 3.0 feeling

Debian + KDE = na ez nem tetszett, olyan mint az a weboldal, amivel itt házalt korábban egy csaj, azon aztán minden van a pirítóssütőig bezárólag, nekem többnyire hányingerem volt. Biztos testre lehet szabni, de nekem ehhez nem volt kedvem. Ja, és felzabálta a memóriát.


Linux Mint Mate - alapból kicsit szürke de ok, elvileg sokat eszik

Linux Mint XFCE - most ezt használom. Nem a legszebb, de jól használható.


Ami még tetszett az az Ubuntunak az alak desktop enviromentje, az a függőleges bal oldali menüpontos. A neve nem jut eszembe.

2018. febr. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alain Delon ***** válasza:
A kőlinuxosok legjobban a KDE-t szokták utálni, mert az túl csicsás. Szóval azzal kéne neked valami disztró. Párat már korábban felsoroltak. Én még hozzátenném a Netrunnert, amin szintén KDE/Plasma van. Hogy a WINE-nal hogy áll, nem tudom.
2018. febr. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Melyik a legszebb nő? Erre 10 embertől 10 különböző választ fogsz kapni.

Ugyanígy relatív, hogy melyik a legszebb Linux disztró.


Én egy Linux Mint KDE változatot javasolnék, aztán olyan KDE témát teszel rá, ami tetszik. Pont az a lényeg, hogy úgy szabod testre, ahogy akarod, szember a Windowsban, ahol azt eszed, amit kaptál.


Egyébként ne a Linuxot hagyd másodlagos rendszernek, hanem a Windowst, ha játszani akarsz.

Nekem 9 éve dual boot-ban van a Linux és a Windows. Linux az elsődleges rendszerem, aztán mikor néha olyan játékot akarok tolni, ami nem megy Wine alatt, akkor indítom el a Windowst. Minden másra tökéletes a Linux.


Egyébként kis mókolással nagyon sok (pláne régebbi) játék fut Wine alatt, de ott van a Steam, amin keresztül már egyre több játékot tudsz venni Linuxra is, meg a GOG.com is árul Linux gameket.

2018. febr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!