Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen gyakran telepítitek...

Milyen gyakran telepítitek újra a Linuxot?

Figyelt kérdés
Linux felhasználóktól kérdezném, hogy milyen gyakran szoktátok újra húzni a rendszert? Vagy milyen gyakran érdemes? Windowshoz vagyok szokva, azért kérdezem.

2018. febr. 28. 14:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Esetleg azt is leírhatnátok, hogy melyik disztribúciót használjatok, verzió, felület stb.
2018. febr. 28. 14:27
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem telepítettem még újra Linuxot, ámbár én Windows (XP-től fölfelé) sem igazán. Egy normálisan karbantartott Windowst sem kell újratelepíteni, Linuxra ez még inkább igaz.



Debian Jessie + Xfce.

2018. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én Windowst olyan 1 - 1,5 évente újrahúzok, mert a régi programokból felteszek újakat, mármint frissítéseket egyszerre, meg lemegy a szemét is, ami összegyűlt ez idő alatt, meg hát ugye Win10-nél is, félévente jönnek a nagy frissítések, amik valamennyi szemetet generálnak, 2-3 ilyen nagy frissítés után azért akad bőven.


Linuxra térnék majd át, azért kérdeztem.

2018. febr. 28. 15:25
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem Windows, hogy folyton újra kelljen telepíteni. A Linux nem szokott telemenni szeméttel, meg értelmesebben van megcsinálva a frissítés is, mint Windowsban, ahol DLL-eket cserélget.

2009 óta csak egyszer telepítettem újra a Linuxomat, azt is csak azért, hogy 32 bitről 64 bitre váltsak. Egyébként azóta komplett hardvercsere (alaplap+proci+ram) is volt alatta és köszöni szépen, jól van, csak a hálókártyának kellett egy driver, de zokszó nélkül elindult az új alaplapon.

Nekem Mint KDE van.


Ha jól karbantartott disztró és nem barmolod szét, akkor kb soha nem kell újratelepíteni, max disztrófrissítést csinálsz, de ha rolling release-es distro, pl Arch, akkor még azt se kell.

2018. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 tabaki ***** válasza:
100%

Amikor tönkremegy a vinyó.

Debian Jessie / Gnome.

2018. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak amikor az LTS időtartam lejár (kb. 5 évente), és ha minden jól megy, most már fogja tudni frissíteni magát a következőre. Eddig összesen háromszor telepítettem az elmúlt kb. 7-8 évben, ha az legelsőt is beleszámolom.


Linux Mint 13 + MATE


"milyen gyakran szoktátok újra húzni"

Ez egy fából vaskarika, és sajnos a Windows miatt terjedt el, hogy ez egy normális dolog, pedig nagyon nem az.

2018. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

PCLinuxOS MATE

negyedik éve van fent, azóta hibátlanul megy...

2018. febr. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alain Delon ***** válasza:
100%
Én akkor, ha olyan szinten elpiszkálom, hogy megfeküdjön, vagy ha kijön egy újabb verzió. A laptopomon pedig próbálgatok különböző disztrókat. Az asztalin openSUSE van KDE-vel, de szeretek más GUI-kban is nézelődni, szóval szoktam mást is feltenni a KDE mellé. A laposon volt már KaOS, Netrunner, most pedig a Gecko Linux van rajta Plasmával (KDE). Ez openSUSE alapú rendszer.
2018. márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tom Benko ***** válasza:

ArchLinux+Gnome. Utoljára három éve kellett, mer átálltam 32-ről 64 bitre, és sikeresen elbarmoltam a rendszertöltőt. A többi eszközön még ezt is sikerült folyamatában megoldanom.


Alapvetően nem kell a Linuxot újrahúzni, még disztrófrissítéskor sem. Erre nézvést ajánlott olvasmány a HUP-on:

[link]

és az előzményei.

2018. márc. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, az Ubuntun aránylag könnyen megoldható a teljes disztró upgrade, Linux Minten csak elvileg, eddig kevésbé támogatta ezt, hivatalosan "nem javasolták", de ahogy látom, már van olyan opció a MintUpdate-ben, hogy váltás a kövi kiadásra. (Gondolom úgy keresztbe voltak madzagolva a különböző forkok, csomagok, repók, hogy könnyű volt benézni ezt-azt. :))
2018. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!