Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win 10 update assisant hiba?

Win 10 update assisant hiba?

Figyelt kérdés

Helo!


Adott egy win10 pro eredeti op rendszer, amire az istenért se tud feltelepülni a legfrissebb biztonsági frissítés.

Ezzel nem is lenne gond, de minden gépindításnál letölti, próbálja felrakni majd kifagy, "something went wrong". Magyarán napi 2 órára leterheli a netet meg a processzort is és használhatatlan (ami külön jó, hogy du érek haza és lenne kb 2-3 órám használni a gépet a többi dolgom mellett)


Hibakód: 0x8007001f


Kerestem neten de nem találtam meg mi a baja ennek a szerencsétlenségnek.


Gép:

-asus maximus 7 hero lap (legfrissebb BIOS)

-i5 4690k processzor (nincs tuning bekapcsolva, nincs aktív oc program, csak a gyári tuninggal pörög)

-gtx 1080 videokártya

-16gb ddr3 1600mhz ram

-op rendszer samsung evo850 SSD-n van (na nem mintha számítana, de hátha).


Próbáltam már:

BIOS frissítést (legújabb van rajta),

antivírus letörlését (windows defender van most csak a gépen),

driverek újra letöltését alaplapi oldalról (mind a legújabb),

videokártya driver frissítés (szintén a legújabb),

windows update hibaelhárítóját (az is csak pampog, hogy van valami gond),

karbantartási csomag felrakását (SSU),

parancssorban hibajavítást indítani (DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth), ezt pl abszolút nem találja mint helyet,

sfc /scannow lefut, nem talál semmit...


Most tényleg újra kéne húzni az egész gépet? Vidéken lakom, ami nem a hipernetről híres, mire mindent letöltenék újra meg felpatchelne, kb 1 hétig tartana.


log-ot linkelek ha hazaértem.



2018. márc. 6. 12:27
 1/7 DjImipapa ***** válasza:
Hanyagoljuk a frissítések garmadáját.... eddig bármilyen rendszert használtam(jelenleg is), az első pár alapfrissítés után azonnal, és teljesen tiltva-leállítva vannak az updat-ék, soha semmi baj nem volt miatta.....(
2018. márc. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még mielőtt újratelepítenéd a laptopot, próbáld meg manuálisan eltelepíteni azt a frissítést, amit az updater telepítene. Keress rá a frissítés számára, majd a microsoft tárhelyéről töltsd le.
2018. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
asztali gép, mint azt a processzor és az alaplap mutatja, de köszi. Sajnos kézzel se akar menni, jelenleg letiltottam az automata frissítést és indítást külső programmal.
2018. márc. 7. 07:47
 4/7 AntZ ***** válasza:

Talán ez segít.

Elakadó Windows Update, írd be rendszergazdai parancssorba:

net stop wuauserv

Ez leállítja a frissítést, hogy a háttérben ne legyen futó folyamat.

Utána töröld a teljes tartalmát ennek a mappának:

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

Indítsd újra a gépet, és mehet a frissítés.

2018. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem igazán akarja, meglátjuk microsoft oldalán lesz-e válasz.
2018. márc. 10. 17:46
 6/7 AntZ ***** válasza:
Akkor csak a tavaszi frissítés fog. Vagy, ha újratelepíted.
2018. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, újraraktam, most már hajlandó működni (fel is patchelt), csak 700 gb-nyi adatot kell letöltenem megint 3 MBites nettel, jejj :)
2018. márc. 15. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!