Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyre kevesebb hely van a C...

Egyre kevesebb hely van a C meghajtómon! Miért csökkenhet a szabad helyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gépemben van egy 110 Gb-os SSD -amin a rendszer van főleg- és egy 1 Tb-os HDD az egyéb dolgoknak..

A C-n már alig 9 Gb szabad helyem van. Mit tudnék tenni, hogy több szabad hely legyen rajta mielőtt teljesen megtelne?



2018. ápr. 5. 13:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Temp fájlok takarítása, windows old mappa törlése ha van, ilyesmi. Így látatlanba nem lehet megmondani
2018. ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Már mindennel próbálkoztam amit ismerek. CCleaner, lemezkarbantartó (rendszerfájlokat is átnézettem vele), de semmi.. Mintha működés közben foglalná le valami a szabad területet amiből néha-néha visszaad egy nagyobb részt. Nem értem mi lehet a baj..
2018. ápr. 5. 13:16
 3/36 anonim ***** válasza:

Virtuális memória?

Lomtár?

Van esetleg olyan programod ami frissítéseket tölt le? (Vírusirtó, játék?)


Egyébként ha bemész a C meghajtóba és rákeresel minden fájlra az intézőben (*.*) aztán rendezed dátum szerint akkor látni fogod, hol vannak új fájlok és mi hozta őket létre.

2018. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Ha az SSD-n van a temp, akkor lehet, hogy tönkremenőben van a drive.
2018. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Van temp mappa a C/windows mappában. Kb 1 Gb van most benne.

Találtam egy bejegyzést egy oldalon, ezzel lehet összefüggésben?

"SSD-RE VIRTUÁLIS MEMÓRIÁT?


Különösen javasoljuk, hogy SSD használatával kapcsold ki teljes egészében a virtuális memóriát, vagy helyezd át egy HDD-re a lapozófájlt. A SSD-k kifejezetten érzékenyek az írási műveletekre, amelyek rövidítik élettartamukat, a virtuális memória pedig tulajdonképpen gyakorlatilag ír és olvas a lemezen."

2018. ápr. 5. 15:22
 6/36 anonim ***** válasza:
Hamarabb "kinövöd" az SSD-t mielőtt tönkremenne a sok írástól. A lapozófájlt a helyhiány miatt kéne kikapcsolni illetve áttenni egy másik partícióra...
2018. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

"Hamarabb "kinövöd" az SSD-t mielőtt tönkremenne a sok írástól. "


Ilyen hülyeségeket ne itt tegyél közzé.

2018. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Kérdező: Ha SSD mellett használsz hagyományos HDD-t is, akkor a virtuális memóriát irányítsd át arra.

Ezen túl, a böngésző Cache-ét is tedd át a másik HDD-re és ha van defragmenter programod, akkor azt kapcsold ki az SSD-n.


Különösen ajánlott ez akkor, ha naponta intenzíven használod a gépedet.


Ne vegyél Kingfast márkájú meghajtót, mert azok (legalábbis a régebbiek) hamar kimúlnak.

2018. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

#8: Leírnád légy szíves, hogy hogyan tudok átirányítani a virtuális memóriát és a böngésző cache-ot a másik meghajtóra? A lemezkezelőn keresztül?

A defragmenter pedig a lemeztördezettség-mentesítő ha jól tudom? Olyat még alapból sem szabad csinálni az SSD-n? (A windows-osra gondolok)

Egyébként igen, napi szinten elég sokat használom a gépet.

2018. ápr. 6. 06:18
 10/36 anonim ***** válasza:

A a böngésző cache-ot nem érdemes átrakni mert de ha ragaszkodsz hozzá akkor a beállításoknál keresd. Minden böngészőnél máshol kell...


Lapozófájl: Vezérlőpult/Rendszer és biztonság/rendszer

Itt oldalt Speciális rendszerbeállítások majd teljesítménybeállítások itt speciális fül és alul lesz a virtuális memória módosítás. Itt tudod átállítani.


#7: Írd már le hogy mi a hülyeség abban hogy előbb ki fogja nőni???


Egy átlagos SSD TBW-je alapján 10-15 évet elmegy ha nem állítasz át semmit. Ennyi idő alatt annyira elavul a géped hogy úgy is újat kell venni. A "kinövést" meg arra értem hogy egy mai 128-256 GB-os SSD nagyon hamar kicsi tud lenni.

2018. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!