Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki tud segiteni? Öreg is...

Ki tud segiteni? Öreg is vagyok meg hülye is.

Figyelt kérdés
Egy festömüvész azt válaszolta nekem " képeim elküldöm eredeti file formátumban (600 DPI-ben ) ingyen! - mit jelent? Nekem kell a file- kinyomtatni? Mert nincs nyomtatóm! Bocs a hülye kérdésért de valahogy jó lenne megtudnom!
2018. ápr. 11. 10:55
 1/5 DjImipapa ***** válasza:
88%
Kérdés, hogyan küldi? Mert pl. borítékban-postai úton nem kell nyomtatni. Elektronikus úton küldésnél meg ki kellene nyomtatni, ha az az igény, vagy nézegetni lehet a gépen....:)
2018. ápr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy fényképész kinyomja fotópapírra, annyira nem is drágán
2018. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
A fájl-formátumban való küldés mindenképpen azt jelenti, hogy elektronikus úton kapod meg a képeket. Ezután vagy képernyőn nézheted, vagy ki kell nyomtatnod. Saját nyomtató híján elviheted valami fénymásolószalonba, ott megcsináltathatod. A 600 dpi felbontás egy átlagos (tehát nem bélyeg vagy névjegy) méretű kép esetén jó minőséget jelent. Nekem az "eredeti file formátum" kifejezés értelmezése okoz némi gondot. Szerintem ennek így akkor van értelme, ha kép eleve számítógéppel készült, hacsak nem a fájl tömörítetlen (tehát tökéletes minőségű) voltát takarja a furcsa fogalmazás (a képzőművészek hajlanak a pongyolaságra, ki tudhatná ezt jobban nálamnál?). Mindenesetre érdemes lenne tisztázni, hogy tulajdonképpen milyen formátumról van szó. Én ugyan nem hiszem, hogy valami egzotikus program huszonnyolc rétegű munkafájlját kapod, ami előtt értetlenül torpannak meg a nyomtatósok, de jobb megelőzni a bajt.
2018. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Egy festömüvész azt válaszolta nekem " képeim elküldöm eredeti file formátumban (600 DPI-ben ) ingyen! - mit jelent? Nekem kell a file- kinyomtatni?"

Igen, képfájlokat küld, a többi a te dolgod.


Ha borítékban küldené kinyomtatva, akkor nem írta volna, hogy "eredeti fájl formátumban".

2018. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a vàlaszokat ! Megerösitettèk a sejtèsem ! Akkor a tovàbb vàlasz is érthetöbb ! "Akkor kerül pènzbe ha nekem kell feladni "
2018. ápr. 11. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!