Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tudom, hogy 32, vagy...

Honnan tudom, hogy 32, vagy 64 bites Windows 7- lenne jó a gépemre? Ennek mi a jelentősége?

Figyelt kérdés
konfog: E6750 proci, 2 giga ram, ati hd 3870 video.
2010. jún. 13. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Eleg a 32 bites, 64-est akkor tesznek ha legalabb 4 giga ramod van, en szemely szerint nem teljesen ertem mi a kulonbseg, haver egyszer elmagyarazta, de neztem ra mintha kinai lenne:)
2010. jún. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 64 bites a processzorod, bármelyik. 64 bites rendszer előnyei inkább csak 64 bites programokat (elvétve léteznek) futtatva mutatkoznak.

Másik érv ha 4 GB több ramot akarsz használni. Mivel nálad feltételezem egyik sem áll fenn, egyenlőre szerintem 32 bit.

2010. jún. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 64 bites a proci, akkor 64 bites Win7 kell neked. Hatékonyabb lesz, nem kell 32 bites módban futnia. A Win7-nél már a driverellátottsággal sincs gond, a 64 bites XP az valami katasztrófa. Szóval 64, nem kell "spórolni" a bitekkel, ugyanannyiba kerül, több lehetőséget ad (32 bites dolgokat tudsz futtatni 64 biten is, fordítva viszont nem), csak előnye van. Az utolsó nem tudom mire gondolt az "egyeNlőre" szóval, nincs semmi oka várni.
2010. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Csak arra, hogy egyelőre nem igazán elterjedtek a 64 bites alkalmazások. A 32-esek részére pedig emulálni kell a 32 bites környezetet, ami erőforrás pazarlás. De nincs komoly jelentősége. Mindkettő használható. Én személy szerint több értelmét látom a 32 bitesnek.
2010. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, asszem 64- bitest veszek, meg még 2 giga ramot, úgyis bővíteni szerettem volna.
2010. jún. 13. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!