Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert használsz, és miért?

Figyelt kérdés
Én win7 prof - x64.

2018. máj. 1. 18:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Linux Mint 18.3 64 bit Cinnamon.

Linux, mert egy stabil még kenyér pirítón is futó rendszer.

"Mint", mert Ubuntu egyik legfelhasználóbarátabb verziója.

Cinnamon, mert ennek a grafikus felülete tetszik, és megfelel a felhasználói igényeimnek.

2018. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 tabaki ***** válasza:
Azért, mert itt most véletlenül nem akadt hirtelen egy fanja, még lehet népszerű az Ubuntu, éppen úgy van kialakítva, hogy az legyen. Használtam én azt is, és meg kell mondjam, semmi bajom nem volt vele, annak ellenére, hogy az engedékenyebb programválogatása miatt sokan nem tartják elég stabilnak. Igazán jó tapasztalatokat szereztem vele, de az a gépem azóta tönkrement, emezen meg közben jobban megkedveltem a Debiant.
2018. máj. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ubuntu Mate

Ubuntu mert végigjártam minden linux variánst, és rájöttem hogy valami olyan linux kell ami működik magától, nem kell vele foglalkozni.

Mate mert nekem jobban tetszik mint a többi DE

2018. máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Windows 10 Professional 64bit. Azért, mert mindig is Windows rendszerem volt (XP, 7, most 10), és bár nem tagadom, sokszor ellettem volna szívesebben más rendszerrel lévén, hogy világ életemben WoodenPC-m volt, és a Windows nem épp kímélte azokat, de kellett a széleskörű kompatibilitás és támogatottság. Most sincs egy Pro gépem, de az átlag budget-felhasználókhoz képest jobb. Ehhez viszonyítva én azt mondom a Windows 10 egy jó rendszer. 2017 év eleje óta használom teljes megelégedéssel. Kezdetnek Home verziót használtam, de aztán kellett a Pro is. SSD-ről használva maga az álom sebességben, de HDD-n is használtam és úgy is csak jó tapasztalataim vannak. Soha egyetlen kifagyásom nem volt használat közben, sem kékhalál, sem egyéb ilyesmi finomság. Ami probléma felmerült az kissé hosszú, nem megyek bele, a lényeg, hogy ki tudtam küszöbölni. Régebbi géppel is próbáltam már Win10-et használni, de aki teheti, hagyja ki ezt az agyrákot okozó kört :D
2018. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Asztali gépen: Windows 7 Professional 64bit

7, mert szívtam eleget a 10-zel, Prof., mert ez volt olcsón, és 64bit, mert értelmetlen volna a 32bites rendszer erre a gépre


Laptop: Linux Mint 18.3 Xfce 32bit

Linux, mert sokkal testre szabhatóbb, és kíméletesebb az erőforrásokkal, Mint, mert pofonegyszerű használni, 18.3, mert ez a legfrissebb, Xfce, mert kis erőforrásigénye van, egyszerű, és testre szabható, és 32bit, mert a gép processzora nem ismeri a 64bites utasításkészletet.


Második laptop:

Belső SSD-n Linux Mint 18.3 Xfce 64bit, külső HDD-n pedig Windows 7 Professional 64bit. Az indokok ugyanazok, csak ez a gép már ismeri a 64bites utasításkészletet.


Telefon: Android 7.0

Android, mert más normális rendszer nincs szerintem(a Sailfish tetszene, de kb. semmire nem elérhető), és 7.0, mert csak ez van a telefonra.

2018. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Debian Jessie x64.

Volt Ubuntum is, egy hónap alatt háromszor annyi buggal futottam össze, mint Debian alatt két év alatt. Mikor olyan alap dolgok, mint a gtk-webkit-greeter összeroggya magát, az nagyon szép.

Debiannal nincs problémám, néhanapján kiadok egy "sudo apt-get update & sudo apt-get upgrade" parancsot, lefrissíti magát a rendszer, ennyi a karbantartás. Amúgy gyors, stabil, és tud mindent, amire nekem szükségem van.

2018. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
* Nem Jessie, hanem Stretch.
2018. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Windows 10, mert a munkámhoz nincs más alternatíva, plusz játszani is szeretek.
2018. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Linux Mint KDE.

Linux, mert elegem lett a Windows baromságaiból, mert ez ingyenes, mert végletekig testre szabható és azt csinálja, amit én akarok. Továbbá mivel játszani alig szoktam (de amúgy arra ott a Steam, ami megy Linuxon is) és webfejlesztéssel foglalkozom, sokkal praktikusabb, mint a Windows.

Mint, mert az Ubuntu túlságosan a MAC-et akarja majmolni.

KDE mert a Gnome3 és a Unity nem tetszik, a Cinnamon és a Mate pedig még nem elég kiforrott.

2018. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
8.1t nem emlitett senki, annyira nem jött volna be?
2018. máj. 2. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!