Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » HP 630 Laptop driverek telepít...

HP 630 Laptop driverek telepítése?

Figyelt kérdés

Nos, sziasztok.

Az lenne az én problémám, hogy nem rég újraraktam a HP 630as laptopomat, Windows 7et raktam rá.

Viszont az internethez köthető drivereket újra kellett rakni, nekem pedig már nincs meg hozzá a CD-m.

Rengeteg oldalt kipróbáltam, azt már sikerült elérni hogy vezetékkel működjön, viszont a többi még mindig teljes kudarc :(

Esetleg valaki tudna segíteni hogy pontosan mit és hogyan csináljak, hogy feltelepüljenek?

A HP hivatalos oldaláról letöltöttem a drivereket, de nagy részüknél a telepítő a telepítés felénél leáll, és vége.

Nem tudom mi lehet a probléma, és hogy hogyan orvosoljam :/



2018. jún. 1. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! A drivereket innen töltsd le: [link] A következő lépés a letöltés után, hogy megnézed, hogy melyik telepítő települ automatikusan és teszi fel a drivert is, illetve melyik az, amelyik csak kicsomagolja magát a C meghajtóra egy mappába és ennyi. Ha a második eset áll fent, akkor csak megkeresed az alap mappát a C meghajtón, ahová kicsomagolta magát, azon belül a driver mappáját és azon belül pedig külön, kézzel telepítened kell a drivert.
2018. jún. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:

ilyen laptopom van,nekem ez a driver van fent jelenleg:

[link]

a 2 közül az újabb.

2018. jún. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Driver keresés hardverazonositó alapján : https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Ha megadod a hardver azonositót, megpróbálok én is drivert keresni az eszközhöz, illetve kell még az is hogy milyen operációs rendszer (Win7), és az is, hogy 32 bites vagy 64 bites.


Sok sikert.


üdv.

2018. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1es, megcsináltam a kézi telepítést, de félbeszakadt a felénél, és fogalmam sincsen hogyan kéne etz orvosolni :/

A mai nap megpróbálom akkor megcsinálni amit írtatok és nap végén jelentkezem.

2018. jún. 2. 10:32
 5/8 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm szépen mindenkinek, igazából mind a 3 kommentre szükségem volt, hogy valamire menjek, viszont most az a problémám adódott, hogy nem tölti le a drivert, mondván:

Megszakadt: A program vírust észlelt.

Pedig hivatalos oldalról van :/

Valami tipp ennek orvoslására?

2018. jún. 4. 17:23
 6/8 coopper ***** válasza:

Próbáld fájl név alapján googlében keresni (ha mákod van, akkor megtalálod másik oldalon is).


Illetve add meg a hardver azonositót és a windows bit számát.


Üdv.

2018. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem találom sehol, pedig már csak ez a driver kéne :(

[link]

Másnak sem engedi letölteni?

2018. jún. 4. 19:58
 8/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen a driverpack - próbál ráderőltetni valamilyen kéretlen softvert ezért jelez a virusirtó.


Innen leszedheted : [link]


Az általad linkelt exe fájl lett letöltve (kikapcsolt virusirtó mellet), majd kibontva, és csak a kellő részek lettek újratömöritve (a virusosak nem).


Letöltés és kibontás után a következő mappaszerkezetet kapod :


- DP_Chipset_18055

- - AMD

- - - FORCED

- - - - SMBus

- - - - - NTx64


Amint látszik a mappaszerkezetből nem kimondottan win7-re van a driver (NTx64) és "erőltetetett" (FORCED) is.


A következő fájlban DP_Chipset_18055\AMD\FORCED\SMBus\NTx64\SMBUSamd.inf megtalálható a hardverazonositó : PCI\VEN_1022&DEV_780B


INF filés drivertelepités :


Ha nem található végrehajtható álomány (EXE) akkor a következő a módszer a driver telepitéséhez :


Ami nem mindig működik : Megkeresed a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt - DP_Chipset_18055\AMD\FORCED\SMBus\NTx64\SMBUSamd.inf - (Sajátgépben : "Telepítési információk"-ként fut a Típus oszlopban), majd jobb egér gomb és a megjelenő menüből a "Telepítés" menüpontot választva, telepíthető a driver. A Windows ilyenkor általában azt írja, hogy "Ezzel a fájllal nem végezhető el a telepítés" vagy valami hasonló hibát ad.


Ami mindig működik : Az eszközkezelőben megkeresed azt a hardvert amire drivert szeretnél telepíteni/frissíteni, és a driver "Telepítése" vagy "Frissítése" gombbal (A megjelenő ablakban az "Illesztőprogramok keresése a számítógépen" részt kell választani), majd betallózod neki a megfelelő INF kiterjesztésű fájlt vagy azt a mappát ahol az INF fájlok találhatóak - DP_Chipset_18055\AMD\FORCED\SMBus\NTx64\SMBUSamd.inf


Sok sikert.

üdv.

2018. jún. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!