Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program (a régi...

Létezik olyan program (a régi Paint után), ahol ki tudok vágni egy képből valamit úgy, hogy a kivágott rész ne látszódjon, amikor a képet rámásolom egy másik képre?

Figyelt kérdés
Tehát ne egy kb**** fehér téglalap látszódjon a körbevágott kép körül? A Paint. Net melyik parancsa tudja ezt?Tudom, hogy létezik olyan,hogy "Photoshop", de itthon nincs ilyen.

2018. jún. 2. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
használj gimpet :D ingyen photoshop buta verzió :D
2018. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" A Paint. Net melyik parancsa tudja ezt?"

Tedd külön átlátszó rétegre:

[link]


"Tudom, hogy létezik olyan,hogy "Photoshop", de itthon nincs ilyen."

Helyette ott a Gimp.

[link]

Ingyenes, nyílt forrású és mindehhez képest nagy tudású.


Van hozzá magyar szakkönyv:

[link]

2018. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tabaki ***** válasza:

Semmi szükség Photoshopra. Ezt gyakorlatilag minden ingyenes képszerkesztő tudja, a néhány megás Phoxótól a félig-meddig profiszámba menő Kritáig. Ha rákeresel itt a Gyakorin, nem hiszem, hogy valaha is ajánlottunk volna olyat, amelyik nem képes rá. A Paint.NET-ben a lasszóval vagy egyéb módon kijelölt részleteket a legesleghétköznapibb módon, Ctrl+C-vel másolhatod ki, és a másik képen hasonló parasztos együgyűséggel Ctrl+V segítségével illesztheted be -- ha új rétegre tennéd: Ctrl+Shift+V, ha meg egyenesen új képet akarsz belőle csinálni: Ctrl+Alt+V (ezek a funkciók természetesen egérrel is elérhetők a Szerkesztés menüben).

Egyik esetben sem rak be semmiféle hátteret, egyszerűen nem tudom kitalálni, hogy mit műveltél, hogy neked mégis. Mindenesetre légy szíves, próbáld meg a fentieket, hátha úgy menni fog.

A Paint.NET egy jópofa, kezdőknek szánt, egyszerűen kezelhető program, mindazonáltal a precízebb és összetettebb majdani szerkesztéseid érdekében én is javaslom, hogy válts át Gimpre. Láthatólag még úgysem szoktál bele, akkor meg miért ne tanulnál meg helyette eleve egy jóval nagyobb tudású szoftvert, nem igaz? Nyugodtan félreteheted azt a problémát, hogy a Gimp sokkal bonyolultabb: Azt sem kell egyben megtanulnod ahhoz, hogy dolgozhass vele. Az ilyen alapfeladatok pont olyan egyszerűek abban is -- illetve, szerintem kényelmesebben megoldhatók, de persze a jót is szokni kell...

2018. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!