Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL: Hogyan tudom megoldani,...

LostSilverBook kérdése:

EXCEL: Hogyan tudom megoldani, hogy az A oszlop szöveges tartalma ne fusson át a B oszlop celláiba "vizuálisan" ott, ahol a B oszlop cellái üresek?

Figyelt kérdés

tegyük fel: "A" oszlop összes cellája tele van szöveggel és mivel a szöveg hosszú (Pl. egy egyszerű mondat.), így a szöveg a saját cellájából láthatólag kilóg és átlóg a B oszlopba, egészen addig, amíg fel nem töltöm szöveggel a B oszlopot is, és akkor már természetesen nem látom az

A oszlop szövegét a B oszlopban, de sajnos az A oszlop szövege elfut a B oszlop mögött és a C oszlopban újra látható. Az egész excel táblázat átláthatatlan, amíg a C oszlopba az összes üres cellákba be nem teszek egy szóközt, hogy abba se lógjon bele vizuálisan a szöveg. Nah már most ez nem járható út mindig...

Mit és hol kell átállítanom, hogy a cellák tartalma sortörés és kicsinyítés nélkül, csak a saját cellában legyen olvasható (ha rákattintok a cellára) és vizuálisan ne fusson ki a "keretből", azaz a saját cellájából belerondítva a következő oszlop üres celláiba?



2018. jún. 6. 09:00
 1/9 anonim válasza:
100%
Cellaformázás/igazítás/vízszintesen: kitöltve
2018. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Ez egyszerűbb volt, mint gondoltam! :)

Csak sajnos most az ide illő kulcsszavakkal nem volt barátom a Google, hogy magam találjam meg a választ, mert túl sok témába illő kérdést és választ feldobott, ami mélyebb excel (és programozói) tudást igényelt.

Szuper vagy! :)

2018. jún. 6. 09:47
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem jó! :) Mert az A oszlopban nincs mindenhol hosszú szöveg, hanem van ahol rövid szöveg van, ott meg egymás után többször is beírja a cellába eredetileg beírt szöveget.


Pl.:

A1 cella tartalma: "Jó hosszú mundat." <-- Ez teljesen jól jelenik meg.

A2 cella tartalma: "12" <-- Ez így jelenik meg: 121212 (Ameddig van hely a cellában, annyiszor kitölti vele a cellát.)

Szóval ez a megoldás csak fél megoldás, nem az igazi, ugyanis folyamatosan változó tartalmú excelben nem lehet alkalmazni. De azt a tippet is köszönöm!

Más ötlet esetleg?

:)

2018. jún. 6. 10:22
 4/9 anonim válasza:

Bocs, eszembe se jutott, hogy ilyesmit csinál egy "igazítás".

Én úgy kerestem rá, hogy "excel prevent cell content overflow", sokaknak probléma, de elsősorban kerülőmegoldásokat találtam.

2018. jún. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szélesítsd az oszlopot addig amíg minden elfér benne.
2018. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Aranyos meglátás, de nem szélesítem. :) Mert akkor egy cella olyan széles lenne, mint a képernyőm. :)

Eleve azért húztam össze, hogy sok oszlop elférjen a képernyőn úgy, hogy ne kelljen a kényelmetlen csúszkát használni, de bele tudjak kattintani azonnal, csúszka használat nélkül, hogy a teljes mondatot lássam. Csak szeretném látni az üres cellákat a B, C , D oszlopokban, hogy tudjam mi hiányzik még a táblázatból, de az átfutás miatt átláthatatlanok, hogy hol van üres rész, és szűrhetem le újra és újra, attól függően, hogy hol, melyik sorban vagy oszlopban keresem az üres cellákat. Simán ránézve nem látom át, hogy hol üres...

2018. jún. 6. 13:00
 7/9 anonim válasza:

Az üres cellák kijelöléséhez van egy viszonylag egyszerű módszer: kijelölöd a célterületet, Ctrl+G (Ugrás toolbox), Irányított gomb, és ott az üres cellák opciót választani, így csak az lesz kiemelve, ami üres. Makrórögzítéssel gyorsgombra is kötheted a műveletsort.

(plusz, ha a szerkesztőlécen beleírsz valami lehetetlen karaktert és Ctrl+Entert ütsz, akkor az összes üres mezőbe beírja azt, ez is segíthet az üres cellák kiemelésben, nem tudom, mennyire járható jelen esetben).

Más ötletem nincs, sok sikert a megoldáshoz :)

2018. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Keresés és csere opcióval minden olyan cellát aminek a teljes tartalma "" cseréljen le " "-ra így az üres cellákban lesz egy szóköz ami miatt már nem tud ráfutni az A oszlop tartalma
2018. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
A szóköz miért nem jó? Szerintem megfelelne.
2018. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!