Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit jelent az, ha egy mostansá...

Mit jelent az, ha egy mostanság megvásárolandó laptophoz licenc-et kapok? Arra hogyan tudok opreciós rendszert varázsolni?

Figyelt kérdés
Nem régiben írtam egy laptopértékesítéssel foglalkozó oldalra ilyen kérdéssel, de a választ aligha értettem, ez miatt hozzátok fordulok segítségért! Mivel nem szeretnék kérni előzetes telepítést (sok plusz pénz) ezért ezeket kapnán: akticáviós kód és licenc. Mivel le vagyok ragadva ilyen téren, és minden tudásom arról hivalkodott, hogy rendszert CD-ről kell telepíteni, ezekből már lehet alkotni valamit? Vagy csak fontos lenne az az előretelepíttetés? Mivel nem vagyok ilyen téren valami profi, és nem is akarok semmit se elrontani, nagyon szakszavaktól mentes és értelmes válaszokat köszönök. :)

2018. júl. 10. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem az előzetes telepítés a sok pénz, hanem az aktivációs kód és a licenc kerül sokba. Ha már azt is veszel akkor telepíttesd is fel. Ha csak licencet veszel akkor le tudod tölteni az oprendszert hivatalos oldalról és telepítéskor kell megadnod a vásárolt kódot. Ez ettől drága.


Vagy veszel olyan laptopot amihez nem kell 30.000-ért oprendszert is venni és ezt a részét te oldod meg úgy hogy nem windowst használsz vagy "okos" helyről ingyen hozzájutsz. A laptopoknál szeretik rádsózni az oprendszert is mert az is bevétel nekik. Van olyan laptop amit nem is árulnak oprendszer nélkül - értsd win10 - tehát csak többletköltséggel tudod megvenni.

2018. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha a másik gépemről pendrivera töltöm le magát az opi rendszert, akkor arról át tudom-e tenni az őj laptopra?
2018. júl. 10. 16:01
 3/10 A kérdező kommentje:
2018. júl. 10. 16:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Le kell tölteni a Microsoft oldaláról és azt pendrive-ra írni arra alkalmas progival ( [link] ) és azt kell telepíteni. Persze ettől ez sem lesz legális mert ugye nem lesz hozzá kódod amit venni szoktak.
2018. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De tudtommal ha egy gépen nincs operációs rendszer, nagyon használni se lehet, akkor hogyan töltök le programot hozzá? (Bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak nem akarom elbaltázni..)
2018. júl. 10. 16:25
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint ha eltekintünk a pendriveos módtól.
2018. júl. 10. 16:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, oprendszer nélkül nem tudod használni, de mivel nincs rajta oprendszer így nagyjából a pendrive-os módszer marad telepítésre. Esetleg megkérsz valakit, aki csinált már ilyent.
2018. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. :)
2018. júl. 10. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt egy leírás, ha elakadnál:

[link]

2018. júl. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi ezt is :D
2018. júl. 11. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!