Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem működik ez a képlet...

Miért nem működik ez a képlet Excelben?

Figyelt kérdés

Adott egy táblázat, melynek D oszlopában a következő adatok szerepelnek:


Okostelefon

Okostelefon, Tablet

Laptop, MP3 és hordozható médialejátszó készülék

Okostelefon, Laptop, E-könyvolvasó

Okostelefon

Tablet


A mellette lévő oszlopba, 1-t szeretnék írni, ha a D-ben szerepel az "okostelefon", 0-t, ha nem.

A következő függvényt szúrtam be:

=HA(D2="Okostelefon";1;0)

Ez működik is, de csak akkor, ha nincs az "Okostelefon" szó mellé írva semmi. Így a második esetben nem ad ki találatot, noha szerepel benne a kérdéses szó. Hogyan lehetne megoldani, hogy ilyenkor is működjön a képlet? Próbáltam úgy is beírni, hogy "*Okostelefon*", de sajnos, így sem jó.



2018. júl. 11. 05:56
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

=HA(DARABTELI(A1;"*Okostelefon*")>0;1;0)


Lehet, hogy a te esetedben elég a DARABTELI használata is, csak azért csináltam így, hogy ha legalább 1x megtalálja az "Okostelefon" kifejezést, akkor 1-et ír be (ha 2x-3x-... találja meg, akkor is csak 1-et ír be.

2018. júl. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm Bécinek a gyors választ! Tökéletesen működik :)
2018. júl. 11. 07:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy az Excel azt csinálja, amre Te utasítod. Az egyenlőségjel pedig tényleg szigorúan egyenlőséget jelent, csak akkor ad igaz értéket, ha ugyanaz van a cellában. (Vagy ha automatikusan azzá konvertálódik, de ebbe ne menjünk bele ;) )
2018. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!