Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Apple termékek vagy inkább...

Apple termékek vagy inkább más platform?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=_Cb_9RK9dQg

Ezt a videót ma láttam és az érdekelne , hogy ez tényleg igaz e tehát , hogy ma már nem éri meg apple terméket venni , mert mobil platformon az android laptop szinten meg a windows már közelíti az Apple szintet vagy néhány esetben már le is hagyta.

Igazából véleményekre lennék kíváncsi hogy nektek melyik platformok jönnek be mind Asztali gépnél, mind Laptopon mind mobilon



2018. júl. 13. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem érdemes már az Apple mellett dönteni, Steve Jobs halála óta a cég színvonala csak lejjebb zuhan, nem törődnek ezek a minőséggel. Telefonon az Android már bőven jobb, rengeteg dolgot csesznek el az iOS-ban. Számítógépen/laptopon sosem használtam Mac-et, csak azt tudom hogy elég ritkàn jön új verzió, nem nagyon foglalkoznak vele. Számítógépen amit én használok az a Windows 10, de én rendszeresen játszom tehát a Linux pl nem opció. 2x próbáltam csak Linuxot, nekem annyira az nem jön be.
2018. júl. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
HAndrás is hasonlóan érvel egy másik videóban, hogy mennyire elszálltak az árakkal és ahhoz képest nem adnak annyit.
2018. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia! Én is láttam ezt a videót. Az Apple termékei már szinte ugyanazok, mint a más platformon lévők. Ezzel azt akarom mondani, hogy nincs különbség Samsung és Apple között, hiszen mára már a Samsung felzárkózott(vagy az Apple esett lentebb). Te rajtad áll, hogy melyik operációs rendszert, esetleg kinézetet preferálod. Én Iphone-ot használok, mert nekem ez jött be, de ha egy ugyanilyen árkategórában lévő Samsung telefont veszek akkor sem csalódtam volna.


Számítógép (és laptop) esetében attól függ, hogy mire használod. Ha munnkára (videóvágás, zenekészítés, képszerkesztés stb.) akkor hatékonyabb az Apple, kisebb hibákat leszámítva. De ha esetleg más felhasználási opciót választanál (pl. játékok) akkor ott van a másik, erre jobban optimizált Windowsos platform.



Az hogy jobban éri-e meg, szintén rajtad múlik, hogy mit veszel abból a pénzből, hiszen ha egy drágább Apple-ös terméket veszel akkor nem érzed kidobottnak a pénzt, mivel azt a platformot választottad ami neked a szívedhez legközelebb áll (:D)

2018. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a „Steve idejében minden jobb volt” sírást... egyáltalán nem volt jobb, rengeteg dolgot elb..tak, a cloud-juk az iCloud mai állapotához képest egy rakás sz.r volt (és még pénzbe is került), pont olyan ütemben és hévvel dobálta ki egyik évről a másikra az addig megszokott portokat a laptopokról, és egy-egy iOS, vagy OSX főverzió is lényegesen kevesebb újítást hozott a felhasználó számára, mint manapság - bár annyira nem vagyok híve a fícsör halmozásnak, tudjon eleget, ne többet, de azt tökéletesen. Ezt a nosztalgiát csak az idő szépíti meg, én Tiger alatt többet káromkodtam, mint most a High Sierrán, és az iOS 11/12 is tökéletesen működik még a régebbi eszközeimen is. Ráadásul majd' minden eszközük első szériája olyan gyártási hibákat tartalmazott, hogy minden új cucctól óvakodni kellett (pl. első fehér intel-es macbook topcase darabokban esett szét és sárgult, mint az állat).


Szóval nem kell ezt ennyire misztifikálni, és elég jók és tartósak mai is az Apple termékei, de persze nem tökéletesek. És egy kicsit drágák is, persze ez megint egy relatív dolog. Az Android-os kütyük is sokkal többe kerülnének, ha a Google nem adná ingyen a platform-ot, ami miatt végül is megveszik az emberek. Ezeknek a gyártóknak csak a hardvert kell megtervezni, a rendszert kapják hozzá, míg az Apple a hardverhez a rendszert is ki kell, hogy fejlessze, karban kell, hogy tartsa, support-ot kell hozzá adnia, ami - ismerve a szoftver fejlesztési költségeket jócskán emeli az árat.


Amúgy nekem mindenféle platform „bejön”, mindegyiket tudom szeretni valamiért, és el tudom fogadni a hiányosságait, max. adott feladatra nem használom. Nem használok munkára Windows-t, mert a UI bár nagyon sokat fejlődött a 10-es megjelenésével, még mindig nem olyan kényelmes, mint a macOS, ráadásul Linux környezetben dolgozom, egy Mac-et egyszerűbb ott használni, mint egy Windows-t. Játékra viszont eszembe nem jutna mást használni (jó, van konzolom is..), tehát asztali PC-n Windows 10 van. Mivel a Mac a munkaeszközöm, „evidens”, hogy a mobilom iOS-t futtat (üzenetek szinkronizálása, hívások fogadása bármelyiken, közös vágólap stb. ez mind nagyon kényelmes), és még működik is... (általában :-) ). Van tabletem is, ebben az Apple verhetelen, szóval itt opció sem volt, hogy iPad, vagy iPad.


A szervereimen meg természetesen Linuxok futnak, de pl. desktop OS-nek egyáltalán nem tudnám elképzelni, nagyon „karcos” :-)


Szóval a megéri, meg nem éri meg, az nem elsősorban arról szól, hogy ugyanazért a pénzért kapsz-e ugyanolyan tudású chip-eket (mert nyilván kapsz, még jobbakat is), hanem ha pl. egy fele annyiba kerülő Windwos-os laptopon (ami hardverben akár erősebb is, mint a Mac-em) másfél, kétszer annyi idő megcsinálnom valamit (amiből élek), akkor ez nekem rohadtul nem éri meg, egy év alatt elbukom azt, amit spóroltam a hardveren. Az egyszeri felhasználó meg rábök a "zárgépre", kiválasztja a legóccsóbat, aztán meg jön ide (meg ki tudj hova) sírni, hogy ez mekkora sz..r.

2018. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

“Igazából véleményekre lennék kíváncsi hogy nektek melyik platformok jönnek be mind Asztali gépnél, mind Laptopon mind mobilon“


mobil/tablet/laptop: apple

pc-m nincs de ha lenne egyértelműen windowsos kéne

2018. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Évekig volt iPod Touchom, később iPhone 3Gs, meg 4s, iOS-t 7-ig használtam, nagyon szerettem is őket használni, de amikor nem sikerült rendesen felrakni az iTunest Linuxra mikor végleg leváltam a windowsról, gondolkodás nélkül cseréltem a telefont androidosra. Jó apple, kényelmes az apple, de nem bírom a korlátait, és én túlárazottnak tartom.
2018. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!