Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben ezt hogy kell megcsin...

Excelben ezt hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

Van egy tábla és mondjuk vannak benne egymás alatt számok 1-től 15-ig.

Van egy másik tábla, benne számok 1-től 10-ig. A harmadik táblában azokat a számokat szeretném megjeleníteni, amelyek benne vannak az elsőben, de nincsenek a másodikban, tehát 10-től 15-ig.


2018. júl. 25. 17:10
 1/1 anonim válasza:
100%

Makróval egyszerűen megoldható. De, nem írtad, hogy azzal szeretnéd.

Képletekkel oldottam meg a feladatot. Ezek innen átmásolhatók, nem szükséges beírnod az Excel munkalapjaidra. Nem baj, ha itt meg van törve a sor, végig kell jelölni és másolható. Persze, ha más oszlopokat, sorokat használsz, akkor azokra át kell írni a képletek adatait.


Munka1 lapon az „A” oszlopban van 15 szám, a „C” oszlopban 10 szám. Ezek írhatók, átírhatók.

„A”, vagy „C” oszlop módosításakor, „E” oszlopban automatikusan változnak a számok, aszerint, hogy éppen melyek vannak az „A” oszlopban, de nincsenek a „C” oszlopban.

„A” és „C” oszlopok adatmennyisége is változtatható, „E” oszlop megjelenő számai alkalmazkodnak hozzá.


Munka2 lapon írtam a képleteket, így azok nem szerepelnek Munka1 lapon, nem zavarók.

Munka2 lap (melyik mezőbe mit kell írni, illetve innen bemásolni):

A1: hány szám van Munka1 lap „A” oszlopában

A2: hány szám van Munka1 lap „C” oszlopában

B1: ="Munka1!A1"

B2: ="Munka1!C1"

C1: ="Munka1!A"&A1

C2: ="Munka1!C"&A2

D1: =HA(Munka1!A1<>"";HA(NINCS(HOL.VAN(Munka1!A1;INDIREKT($B$2):INDIREKT($C$2);0));Munka1!A1;"v");"")

D1 mezőbe állva, egeret a jobb alsó sarokhoz húzva, ha megjelenik a + jel, akkor le lehet húzni. Ameddig húzod, addig lesznek képletek. Úgy van írva a képlet, hogy ahol van szám a Munka1 lapon, ott megjelenít valamit, ahol nincs, ott nem. Attól még a további sorokban is ott a képlet (ameddig lehúztad). Munka1 lap „A” oszlopában legfeljebb annyi szám lehet, ameddig itt lehúzod.

E1: =HA(D1<>"";HA(D1="v";D1;"n");"")

Ezt is le kell húzni, amíg akarod, addig lesznek képletek.

F1: 0 (be kell írni egy nullát)

F2: =HA(H1<$A$1;H1;"")

Ezt is le kell húzni.

G1: =HA(F1<>"";"E"&F1+1&":E"&$A$1;"")

Ezt is le kell húzni.

H1: =HA(F1<>"";HA(NINCS(HOL.VAN("n";INDIREKT(G1);0)+F1);"";HOL.VAN("n";INDIREKT(G1);0)+F1);"")

Ezt is le kell húzni.

I1: =HA(H1<>"";INDIREKT("D"&H1);"")

Ezt is le kell húzni.


Ezzel Munka2 lap „I” oszlopában megjelennek azok a számok, amelyeket szeretnél megjeleníteni. Át kell őket „emelni” Munka1 lap „E” oszlopába.

Munka1 lap:

E1: =HA(Munka2!I1<>"";Munka2!I1;"")

Ezt is le kell húzni.

G1: ← "E" oszlop számai csak "A" oszlopban vannak; "C" oszlopban nincsenek.


Ha nem akarod összesűríteni a hiányzó számokat, hanem ritkásan, a saját sorában akarod megjeleníteni, akkor

• Munka2 lapot csak a „D” oszlopig kell kitölteni („E” – „I” oszlopok nem kellenek).

• Munka2 lap „D” oszlopában a képletben ”v” helyett üres helyet kell írni ” ”.

• Munka1 lap „E” oszlopba nem Munka2 lap „I” oszlopából, hanem „D” oszlopából kell átvenni az adatokat.


Képen:

Munka1 lap: [link]

Munka2 lap: [link]

Munka2 lapon az 50. sorig húztam le a képleteket. Hogy tudni lehessen, meddig, oldalsó vastag keretvonallal jelöltem. (A képrészleten nem látszik meddig; nem akartam nagyon lekicsinyíteni.)

Munka2 lapon látszólag üresek a „D” – „I” oszlopok adott mezői, de ott vannak bennük a képletek. Például, a G16-os mezőben: [link]

2018. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!