Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy ASUS GL753VE-GC079 laptopr...

Egy ASUS GL753VE-GC079 laptopra fel lehet rakni win7-et?

Figyelt kérdés

Vettem egy ASUS GL753VE-GC079 laptopot FreeDOS rendszerrel. Kérdésem, hogy ezek az új laptopok "kompatibilisek-e" még a win7-tel?


Van licenszem Win7 64 bit és Win8.1 64 bit rendszerhez is, de nem tudom melyiket rakjam fel.


A windowst boot pendrive-ról telepíteném, de sok helyen azt olvastam, hogy nem csak annyi az egész, hogy beállítom a bootolást a biosban a pendrive-ról, mert nem fogja felismerni. Olyanokat is olvastam, hogy alapból MBR partíción van a FreeDOS, és azt teljesen le kell formatálni, valamint átformázni az MBR-t GPT-re.(? lehet hülyeséget írok ?)


Valaki le tudná írni a folyamatát? Telepítettem már asztali gépre windowst, nem is egyszer, de a laptopoknál mindig szokott lenni valami galiba.


A laptop még nincs nálam, de "fel szeretnék készülni" előre az esetleges gondok kiküszöbölésére. :)



2018. aug. 1. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Miért nem viszed be egy szervizbe telepiteni ha tök hülye vagy hozzá?
2018. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez igen! Rögtön az első hozzászóló egy gyökér.. Köszönöm szépen az építő jellegű kommentet!


Egyébként meg azért, mert szeretem megoldani magam a dolgaimat. Most egy vacak windows telepítést meg tudok oldani, több tucatszor kellett anno újra rakjam az "atom stabil" 95-öt. Lehet, hogy akadály nélkül fel tudnám telepíteni most is, de előtte informálódni szeretnék, hogy mire kell figyeljek egy laptop esetében.


Tényleg hálásan köszönöm a segítséget! Máris előrébb vagyok!.....

2018. aug. 1. 16:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba azt a fostalicska Windows 7-et! Tegyél fel rá KolibriOs-t vagy Linux Mint-et!
2018. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!