Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint vs macOS High...

Linux Mint vs macOS High Sierra vs Windows 10 vs FreeDOS vs Minix vs Oracle Solaris 11 vs Linux Ubuntu 18. 04 vs KolibriOS?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb, felhasználóbarátabb, stabilabb, vírusmentesebb, felhasználás szempontjából sokrétűbb operációs rendszer?

2018. aug. 15. 12:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%
Elírtam pár dolgot, deskopt, helyett desktop. :)
2018. aug. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

"Más az igénye egy grafikusnak, más egy szerverüzemeltetőnek, más egy gamernek, más egy zenésznek, más egy bloggernek, más egy programozónak, más egy kutatónak, más egy ÁtlagJózsinak.... stb. "


Ott a pont! Téma lezárva. És most mindenki VirtualBox-ban (vagy bootcamp-el) tegye fel magának a KolibriOS-t, házi feladat gyanánt. :D

2018. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Minix tapasztalatokra én is kíváncsi lennék...
2018. aug. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

"Na ez nem igaz! Vannak olyan munkafolyamatok, ahol kiderül egy operációs rendszer stabilitása. Ilyen pl: stúdiómunka, 3D-modellezés...stb. Itt a Windows toronymagasan a leginstabilabb, bármelyik másik OS, alázza."


Vitatkozom, nem értek egyet. Sokan összekeverik az operációs rendszert és a rajta futó alkalmazást, és számos esetben nem az OS, hanem a 3rd party szoftver, vagy driver az, ami a problémát okozza, és nem maga a Linux/Windows kernel (és akkor még az OS fagyások leggyakoribb okáról, a hardver hibáról nem is ejtettünk szót...).



"A Linuxra nincsen annyi játék, hardverkompatibilitási problémái is szoktak lenni."


A játék alapvetően a játékkonzolok birodalma, illetve a Windows „fennhatósága” alá tartozik. De elég sok jó játék van azért szinte minden kategóriában (de van XBox-om... :-) ). Hardver kompatibilitási problémák azért ma nem nagyon vannak. Persze, vannak extrém hardverek, rendkívül rétegnyi felhasználónak, ott nem elvárható, hogy jól legyen, különösen akkor, ha az adott hardver gyártója <moderált> fejlesztői dokumentációt kiizzadni magából, hogy egy-egy driver/szoftver elkészülhessen. De ez üzleti érdek, semmi köze magához a Linuxhoz.


"PROFESSZIONÁLIS zenei munkákra, stúdiózásra, PROFI képszerkesztésre/grafikai munkákra alkalmatlan a Linux."


Lehetséges, de a professzionális munka megint csak egy szűk kör privilégiuma, olyan minta, ami egy sokrétűség vizsgálatkor kb. elhanyagolható.


„A Linux-ok pedig nem jobbak vállalati szerver üzemeltetésére, mint a Solaris.”


De, sokkal jobbak. :-) Vállalati Linux rendszerek bőven hozzák mind a teljesítményt, mind a stabilitást, amit egy Solaris kiizzad magából, ráadásul sokkal-sokkal olcsóbban (licenc, üzemeltetési költség, integrálhatóság is beleértve). Nem egy Ubunturól beszélek, természetesen. Mi vonulunk le róla. Drága és rugalmatlan a modern enterprise Linux rendszerekhez képest.


„A Linux ugyan jó szerverre, de elsősorban deskopt-ra vannak”


???? Eljött már a Linux Desktop Éve? 20 éve várjuk, oszt' csak nem akar ideérni.. Desktop tekintetében mind a Mac, mind a Windows még mindig fényévekkel veri. Viszont miért van az, hogy a top 500 szuperszámítógépen mára Linux oprendszer fut? Azok nagyon nem desktop-ok... Nyilván ez is csak egy réteg felhasználás, viszont az életünk sok területét érinti közvetlenül, vagy közvetve.


„Pl: A VirtualBox is az Oracle terméke, éppúgy, mint a Solaris 11.4”


<moderált - hihetetlen :-)> is, ha pl. egy VmWare-rel hasonlítom össze :-D Amúgy pedig az Innotek írta, csak az Oracle vásárolta fel. Olyan, mintha azt mondanánk, hogy a MySQL-t az Oracle csinálta. Nem.

2018. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

"De, sokkal jobbak. :-) Vállalati Linux rendszerek bőven hozzák mind a teljesítményt, mind a stabilitást, amit egy Solaris kiizzad magából, ráadásul sokkal-sokkal olcsóbban (licenc, üzemeltetési költség, integrálhatóság is beleértve). Nem egy Ubunturól beszélek, természetesen. Mi vonulunk le róla. Drága és rugalmatlan a modern enterprise Linux rendszerekhez képest. "


Nem, nem jobb. Nem kell szerver üzemeltetésnél semmit sem izzadnia a Solarisnak, ezen a téren stabilabb és biztonságosabb mint a legtöbb Linux terjesztés. Oké, az igaz, hogy drágább! Nem mondtam egy szóval sem, hogy rosszak a Linux disztrók szerverre! Viszont a Solaris-t sokan úgy fikázzák, hogy abszolút semmit nem tudnak a rendszerről. Én viszont kint Franciaországban ÉVEKIG dolgoztam vele! Cseréltünk mi már le Windows Server-t Solarisra és Linux-ot is Solarisra. Nem véletlen. Franciaországban, Spanyolországban sok szerver Solarissal megy (nem Linux-al) és érdekes atomstabil mindig. Magyarországon és körülötte nem elterjedt, sőt ismeretlen, nyugatabbra viszont ez az egyik alap OS szerverre. A régebbi laptopomon is sokáig a Solaris volt fenn, simán elvoltam vele.


"Desktop tekintetében mind a Mac, mind a Windows még mindig fényévekkel veri. "


Hááát...nem tudom...szerintem a Linux Mint, jobb desktop-ra, mint egy lócitrom Windows 10. (A Mac az más téma). Az asztali gépemről a Win10-et töröltem és a Mint-et tettem fel rá. Stabilabb, gyorsabb és szerintem felhasználóbarátabb is. És ezzel nem vagyok egyedül szerintem.

2018. aug. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Desktop tekintetében mind a Mac, mind a Windows még mindig fényévekkel veri."


Na ezen most röhögtem egy nagyot! :D Az, hogy a Mac jobb, az még rendben van. Na de a Windows?????? Ne máááár!


Desktop-ra nem rakok winf*st. Egyedül akkor raknék, ha ilyen atomgamer lennék.

2018. aug. 16. 20:30
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet annyira sz*r a Solaris ha a tokiói tőzsde szerverei is ezzel mennek. De nem is ez a lényeg.


Szerintem sem rosszak a Linuxok desktopra, én használtam Ubuntut régebben. A macOS-nél nem volt - szerintem - jobb, de a Windows 7-nél és 10-nél igen.

2018. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Jó dolog ízlésről diskurálni, mert sosincs vége.. ezért hülyeség a kérdés, hogy melyik jobb.


Egy Desktop nekem akkor „jó”, ha koherens. Nem kell a legszebbnek lennie, de ne használjon össze-vissza GUI elemeket mindenféle rendszerből (gtk/qt pl.), ne legyenek össze-vissza a menük, és ne 600 féle ikonkészletből dolgozzanak... Ennyi. Ja, és legyenek normális betűtípusok, és azok normálisan jelenjenek meg. Ezért merészeltem előrébb sorolni a Windows-t is a Linuxos desktop-okkal szemben.


Ami szegény Solarist illeti (kezdem sajnálni). Én nem állítottam, hogy nem stabil. Én azt mondtam, hogy drága és rugalmatlan. És ezt tartom is. Solaris-szal a 2-es óta vagyok kénytelen foglalkozni, volt hát időm megutálni :-)

2018. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

"Egy Desktop nekem akkor „jó”, ha koherens. Nem kell a legszebbnek lennie, de ne használjon össze-vissza GUI elemeket mindenféle rendszerből (gtk/qt pl.), ne legyenek össze-vissza a menük, és ne 600 féle ikonkészletből dolgozzanak... Ennyi. Ja, és legyenek normális betűtípusok, és azok normálisan jelenjenek meg. Ezért merészeltem előrébb sorolni a Windows-t is a Linuxos desktop-okkal szemben."


A Linux Mint és a Soralis 11.4 is megfelel ennyi erővel a TE igényeidnek. :)



"Ami szegény Solarist illeti (kezdem sajnálni). Én nem állítottam, hogy nem stabil. Én azt mondtam, hogy drága és rugalmatlan. És ezt tartom is. Solaris-szal a 2-es óta vagyok kénytelen foglalkozni, volt hát időm megutálni :-)"


Én is a 2-es óta használom. A 9-es verzióig lehetett azt mondani rá, hogy rugalmatlan. A 10-es már desktopra is jó. A 11.4-essel meg már kb. bármit lehet csinálni (kivéve játszani), hardverekre sem haklis. Oké az tény, hogy még mindig pofátlanul drága. Én kedvelem ezt az op. rendszert és előbb tennék fel egy ilyet, mint egy béna Windows 10-et.

2018. aug. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A macOS a legtutibb, a többi mehet a csudába!
febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!