Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges-e egy 1998-as...

Kiss Botond 1994 kérdése:

Lehetséges-e egy 1998-as alapokon nyugvó laptoppal azokat a feladatokat megoldani ma, mint egy modern PC-vel (internetelérés, zeneszerkesztő programok, hangfelvétel, stb)?

Figyelt kérdés

Tájékoztatásképp:

//Medion MD 9888

Paraméterek:

Windows 98, II. edition

Intel Pentium II 233MHz processzor

32MB memória

3GB merevlemez

CD-ROM meghajtó

1.44 FDD meghajtó

13.3" kijelző (1024x768)

Trident Cyber 9397 grafikus vezérlő

2x PCMCIA port

LPT, RS-232, PS/2 port

IrDA

USB port

VGA kimenet//


Szeretem a retro PC-ket, számomra időutazást, egy különleges élményt jelent velük dolgozni. Mivel ezt a gépet vaterán vettem, így semmim sincs hozzá, ami a hardvereszközöket megfelelő illesztőprogrammal látná el, pl: Pendrive-okat illesztőprogram nélkül nem ismer fel, az internetelérés pedig mondhatni lehetetlennek tűnik, mert nem ismeri fel az újabb eszközöket, vagy ha igen, akkor is a 98 fájlrendszeréből keres hozzá illesztőszoftvereket, amik ugye - nincsenek... a sok periféria közűl gyakorlatilag a cd meghajtó, a floppy driver és a soros portok használhatók, de ez utóbbi kettő az elavultsága miatt szóba sem jön (talán egy RS232-CAT5e átalakító nethez ?),

Ha ez nem megy, gondolom cd-n keresztül kéne utat találni a problémához - de manapság az eszközöket úgy tervezik, hogy az újabb oprendszerek automatikusan elvégzik az eszközillesztést, néhány elvetemült esetet kivéve, mint pl egy új hangkártya, midi interface, stb illesztőjének telepítése - ráadásul ezekhez is neten vannak fenn driverek, ami ugye a gép számára nem elérhető. Elsősorban a net-problémát kéne megoldani, mert aztán onnan olyan programokat tölthetek le, ami csak kell, de cd-vel futkosni minden egyes mozdulatnál - az már nagyon körülményes lenne... A másik laptopomon win7 van, és mondhatni, hát a 98 eszköztára azért eléggé sekélyes- pl hanglemezeket nem lehet bemásolni műsortárba, mert ezek a szoftverek akkor még nem álltak a nagyközönség rendelkezésére,rendes médialejátszó sincs... De hát végülis 98-ban örültünk, ha kazettára vehettük a kedvenc számunkat(néha lemaradt az eleje :D) a telepítőket meg 1000+1 floppy-n cserélgettük. DE: Ha kicsit belegondolok, a leghíresebb klasszikus slágerek vagy filmek tetemes része 2000 előtt készült, a dance és az elektro sem szégyenkezhetett, sokszor észre sem venni a minőségbeli különbséget mondjuk egy 2000-ben felvett médiatermék, és egy mai között. Valahogy csak megoldották akkoriban, hogy ezekkel a platformokkal (MS-DOS, 95, 98) olyan médiatermékeket hozzanak létre, amit sokszor még ma sem lehet felülmúlni. Érdekelne, hogy én mit tudok kihozni ma egy ilyen rendszerből, tekintve, hogy nem is olyan régen ilyenek voltak a munkaállomások, valahol a 90s évek végén.

Bár, mivel a rendszer 32 bites, ez is komoly problémák elé állít, és főleg ez az, ami a legtöbb fejtörést okozza. Köszi a tanácsokat!


2018. aug. 21. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem még azon Linux disztribúcióknak is kevés lenne már a 32 MB RAM, amelyeket retro PC-kre gyártottak... :-(

Windows 98 egy rémség volt számomra anno, 3 naponta kellett újratelepíteni (még II. kiadást is). :-(

Egy honlap is 2-3 GB RAM-ot igényel (egy nagyobb), nagyon sok adatot kell eltárolni, feldolgozni...

Windows 98 alá nem tudom milyen böngésző lenne ami hajlandó lenne elfutni...

2018. aug. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
még az xp is felejtős nemhogy a 98
2018. aug. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

'98-ban is szerkesztettem meg vágtam hangot, szerkesztettem grafikát, sőt, programoztam is. Természetesen alkalmas rá, csak nem a mostani, 100-szoros hardverigényű szoftvereket kell ráerőltetni.

Az internet már rázósabb kérdés... persze, az is csont nélkül megoldható, hiszen '98-ban már javában neteztünk, viszont modernebb böngészőt már nem fogsz tudni feltenni rá.


Megjegyzés: azért a médiaipar csúcstermékeit nehogy azt hidd, hogy kommersz, otthoni PC-ken gyártották. ;)

2018. aug. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!