Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 mellé Linux mint?

Windows 10 mellé Linux mint?

Figyelt kérdés
Szeretném kipróbálni a Mintet. W10 mellé ha telepítem, utána le tudom törölni gond, és adatvesztés nélkül? Hogyan?

2018. aug. 24. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Adatvesztést úgy akadályozz meg, hogy mindig egy, az operációs rendszer fájljaitól különböző meghajtóra mentsd a fontos dolgaidat, és akkor mindegy, hogy mi történik az oprendszerrel. Ettől függetlenül kétlem, hogy segédprogram nélkül a Windows képes lenne visszaállítani magától a boot szektort, miután a Linux belerámolta a Grubot. Vannak rá eszközök, például az eredeti rendszerlemez helyreállítás, illetve különféle 3rd party programok, például az EasyBCD nevezetű.
2018. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Magyarul akkor egyszerűen nem lehet, csak konkréten "visszaszenvedve"...
2018. aug. 24. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Simán megoldható, ha GPT-s a merevlemez. Ha nem tetszik a Mint, csak bootolsz live módban, törlöd a partícióját, és az EFI-ről az "ubuntu" mappát. Volt-nincs.


MBR esetén meg egy-két parancsot kell lefuttatni.


Egyébként ha rám hallgatsz, és nem akarsz játszani Linux-on (nem akarsz, hidd el), akkor feldobod egy pendrive-ra, és tesztelgeted live módban. Pont olyan mint a telepített, csak nem menti a beállításaidat.

2018. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most telepítem a virtualbox-ot. :) Köszönöm a válaszokat. :)
2018. aug. 24. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!