Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ilyenkor legálisan feltelepíth...

Ilyenkor legálisan feltelepíthetem más laptopra a windows-t és aktiválni is tudom majd?

Figyelt kérdés

Előre szeretnék szólni, hogy nem vagyok valami nagy számítógép zseni.

Van egy laptopom amihez van gyári aktivált windows (8.1) telepítő, és ezt a laptopot fogom a közel jövőben lecserélni egy új laptopra, egy olyanra amihez nem jár windows.

Ilyenkor az új laptopra is feltelepíthetem a meglévő windows-t vagy jogilag minden géphez külön meg kell még venni?

Azért kérdezem, mert hallottam, hogy elvileg büntetendő más gépeken használni egy már aktivált windows-t, vagy ez teljesen másra értendő?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. aug. 28. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan a dobozos Windows-t tudod úgy átvinni, ahogy kérdezed. A számítógéphez/laptophoz vásároltat nem.
2018. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy laptopom amihez van gyári aktivált windows (8.1) telepítő"

Ez a gyári OEM licenc amit csak egy adott gépre lehet telepíteni - nem vihető át másik gépre.


Az új laptophoz új Windowst kell venned.


Két lehetőséged van:

* (Rendszerépítői) OEM licencet veszel - ez (5-10000 Ft-tal) olcsóbb - ami csak az adott új gépre telepíthető

* "dobozos" (retail) változatot veszel, amit átvihetsz más gépre

2018. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, de senki nem fogja leellenőrizni. A világon több 100 millió illegális Windows fut, szerinted majd nekiálnak lefülelni bárkit is?
2018. aug. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 nem fogja tudni aktivalni
2018. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!