Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sokan használnak még Windows...

Sokan használnak még Windows XP-t?

Figyelt kérdés

2018. szept. 6. 11:14
1 2 3
 1/21 Takysoft ***** válasza:
15%

Átfogalmaznám a kérdést:

Sokan esznek lejárt szavatosságú tejterméket?


Nyilván legtöbb esetben nem lesz tőle bajod....

De nem jó ötlet.

2018. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Mi számít soknak? Rengeteg cégnél van még XP, sőt, még 95-tel is lehet találkozni például kasszákon. Átlag felhasználóknál is vannak, akik ezt használják napi szinten, mert nem érzik szükségét a váltásnak.
2018. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Takysoft! Ekkora marhaságot írni!!!
2018. szept. 6. 11:39
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Egy elszeparált rendszernél, ami nem lát ki a netre még nem is gond, de otthoni gépre már nagyon nem kéne!
2018. szept. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem hálózathoz kell. Most is az van, csak már nagyon régi, ezért lassú. Jó programok vannak hozzá, ezért számomra tökéletes.
2018. szept. 6. 11:52
 6/21 Takysoft ***** válasza:
42%

Haver.... stílus!!!!!

Én se barmoztalak le...



Nyilván nem volt tiszta, mire utalok.

A Windows XP lejárt termék. Véget ért a termékciklusa.

Egy videotömörítőnél ez ugye annyira nem probléma, de egy operációs rendszernél jellemzően az.


Bármilyen ismert hiba, ami a termékciklus után derült ki (mint a tavalyi Inteles bakik is) nem kerülnek javításra ebben a verzióban már. Ergo... egy két lábon járó biztonsági kockázat. Ezeket a biztonsági réseket ugyanis már mindenki ismeri. Eutomatizált feltörőmechanizmusok vannak rá a neten.


Sommilyne körülményke között nem szabad olyan operációs rendszert használni, aminek lejárt a termékciklusa, mert fel fogják törni a bankod, a facebookod, stb.


A "lejárt tejtermékes" példa azt hittem egyértelműbb lesz. De eléggé megállja a helyét.

2018. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Mi van akkor, ha nincs hálózatba kötve, csak a gépet használom, mert nekem megfelel? Így miért nem jó?

Én pedig eképpen gondolkodtam. Egyébként pedig nem hülyéztelek le!

2018. szept. 6. 12:59
 8/21 A kérdező kommentje:
"Haver.... stílus!!!!!" Stílus=kinézet, külső!!! Semmilyen kinézetre nem utal a kérdésem. Öcskös! Te miről "beszélsz"???
2018. szept. 6. 13:03
 9/21 anonim ***** válasza:
Ha nincs hálózatba kötve, akkor használd, ha neked megfelel. Netre kötve már fokozottan veszélyes mert ahogy az egyik előző hozzászóló is írta, befejeződött jóideje a támogatása, ezért nem adnak ki hozzá biztonsági frissítéseket és így fokozottan sérülékeny az internetről érkező támadásokkal szemben. Ráadásul nemcsak a Microsoft nem támogatja már, de egyre több szoftvergyártó sem, így csak régebbi szoftvereket lehet használni rajta. Komoly cégeknél már rég nem használják és akinek van internete és egy kis esze, az otthon sem. Valaki mondta, hogy pénztárgépeknél még használják boltokban, de ez sem igaz, mert legalább Windows 7-et használnak több magyar üzletláncban, szóval max. valami eldugott kisbolt ócska PC-jén lehet talán még XP.
2018. szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Robivosi ***** válasza:
Ha nem internetezel vele, akkor nagyon is megfelelő. Az Xp nagyon is jó op.rendszer volt. Amíg lehetett én is azt használtam, de végül sajnos váltani kellett.
2018. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!