Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SRT Editor probléma! Hogy...

SRT Editor probléma! Hogy kell javítani?

Figyelt kérdés

Letöltöttem az SRTEditor feliratszerkesztőt, viszont az a bajom, hogy azok a karakterek, amin van vessző - á,é, és társaik - kérdőjelet rak a helyére, és nem a betűt.

Pl:

- Én mindig kislányt akartam!

helyett így írja:

- ?n mindig kisl?nyt akartam!


Ezt hogy köszöböljem ki?



2018. szept. 10. 21:27
 1/3 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, mert sosem próbáltam a programot, és csak emiatt most sem akarom beindítani a windowsos gépemet. A hiba alapján viszont lehetséges, hogy a szöveg kódolása nem alkalmas az ékezetes betűk megjelenítésére. Nem írod, hogy pontosan mivel kísérletezel, feltételezem, hogy esetleg egy idegen nyelvű .SRT fájl feliratait akarod átírni, és annak a kódolása nem megfelelő.

Én a következővel próbálkoznék (miután az eredeti fájlt valahová átmásoltam, hogy az is megmaradjon): Megnyitnám a szöveget a Jegyzettömbben, azután mentéskor az UTF-8 kódolást állítanám be (a fájlnevet és a kiterjesztést idézőjelek közé tenném, hogy ne írja utána utána a .txt kiterjesztést). Az így mentett fájllal próbálkoznék ezután az SRTEditorban.

Nincs rá garancia, hogy ez a probléma. Ha nem válik be, írd meg részletesebben, hogy mit csinálsz.

2018. szept. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam, de a probléma fennáll továbbra is.

Jelenleg valóban egy angol nyelvű feliratot fordítok le magyarra.

2018. szept. 11. 06:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Töltsd le a notepad++ programot és azzal alakítsd át utf8 kódolásra
2018. okt. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!