Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Aki ismeri és használja is a...

Aki ismeri és használja is a Kali Linuxot ti mire szoktátok használni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 12. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Jajj te kis huncut gondolom nem a vim editor szépségeit szeretnéd kitanulni hogy nem egy Ubuntut vagy bármi más mezei disztrot raktál fel ;)
2018. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Hekkelésre.
2018. szept. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azon belül?
2018. szept. 13. 00:03
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
mindent meghekelek
2018. szept. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
62%
Attól nem leszel hacker hogy felraktad a Kalit kisfiam. Feküdj le holnap iskola!
2018. szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kali egy Debian családból származó disztribúció. Magyarul ugyanarra használatos mint bármelyik Desktop-ra szánt disztribúció .

Annyi különbséggel, hogy egyes software-ek előre vannak telepítve.


De ugyanezeket feltudod tenni Ubuntu-ra avagy a Debian féle disztribúcióra is. Tehát lényegi eltérés nincsen. Ugyanúgy lehet vele programozni/fejleszteni, filmet nézni és így tovább.

2018. szept. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A Kali az egy nagyon szép és érintetlen Debian annyi különbséggel, hogy előre van telepítve egy tonna eszköz, ami hasznos lehet pentestingnél. Rendszergazdaként én pl elég sokáig használtam (aztán új laptopom lett, amire már csak debian-t raktam fel), mert az összes eszköz, amit használnom kellett előre fent volt. De hackelni pl csak a saját wifimet törtem fel, azt is szórakozásból. :D

Ahogy előbb is írták, attól, hogy felrakod nem leszel hacker. A legtöbb eszközt nem is fogod tudni használni. Viszont ha már elég mély ismereted van a számítógépek, illetve a különböző hálózatokat, akkor elkezdhetsz olvasgatni.

Itt érdemes kezdeni: [link]


De hogy én mire használtam? iperf3, netscan, nyitott portok keresése, packet analysis és ilyesmik.

2018. szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. szept. 14. 09:29
 9/12 A kérdező kommentje:
Várok még válaszokat.
2018. szept. 15. 22:11
 10/12 anonim ***** válasza:
A Názától lopok el űrhalyó titkokat.
2018. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!