Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem megy excelben a...

Miért nem megy excelben a SZUM függvény beleágyazása HA függvénybe feltételes formázásnál?

Figyelt kérdés

Tehát ha azt akarom, hogy a kijelölt mező zöld legyen HA a G4-es cella értéke kisebb a H4-es 80%-ánál, azt hogy írjam le?

Ezt találtam ki, de nem működik:


=HA(G4<SZUM(H4/100*80))



2018. okt. 5. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél szummázni 1 darab mező értékén?
2018. okt. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Őszintén nem tudom. Simán a =HA(G4<H4/100*80) függvény sem működött, gondoltam hátha SZUMmal
2018. okt. 6. 14:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert se a SZUM-nak, se a HA-nak nem ez a szintaxisa.

A HA 3 paramétert vár: HA(feltétel, igaz eset, hamis eset).

De feltételes formázásnál szerintem (a franc se fogja most csak ezért megnézni) te már rögtön feltételt adsz meg, semmi szükség plusz HA függvényre, nem is lenne értelme.

2018. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kőváry Orsolya ***** válasza:

A feltételes formázás egy olyan képletet vár, aminek az eredménye igaz.

Tehát állsz a formázandó cellán: Feltételes formázás / Új szabály / Formázandó cellák kijelölése képlettel: A rubrikába azt írd ha a formázandó cella pl. =G4<H4*0,8

2018. okt. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a helyes képletet és a magyarázatot!
2018. okt. 7. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!