Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MI lehet a probléma? Windows...

MI lehet a probléma? Windows XP indulásakor "Post error occurs", egy pillanatra feltűnik sok-sok szöveg, köztük a "Last known good configuration", de mivel nincs sok időm, mert 10-től elkezd visszaszámolni, igy nem választok semmit.

Figyelt kérdés

Gondolom, alapbeállítással elindul, de visszalép a dátum és időbeállítás 2009-re vagy valami régire. Mi lehet?

Kérdésem hogy mit figyeljek, hogy megtudjam mi lehet a hiba? Illetve, ha a "Last known good configuration"-t választom, megoldaná-e a problémát? Esetleg elemcsere?

Köszi előre is!



2018. okt. 11. 13:45
 1/5 TR75 ***** válasza:

Last known good configuration = Az utolsó működő konfiguráció

BIOS hibának tűnik, lehet, hogy meg kellene nézned az alaplap használatiját.


Volt valami cserélve a gépben?

Ilyesmiket írt ki bootolás közben/helyett?

[link]


Elvileg kellene valami információt írjon a gép, hogy mi a probléma jellege:

[link]


Igen, az elemcsere lehetséges, ha azt írja ("the CMOS battery had failed").

2018. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Alaplap doboza lehet hogy megvan anyáméknál, de nem hiszem hogy leírás is volt benne.... :(

Semmi sem volt cserélve a gépben, csak kb 3 hónapig nem volt használva, tablet jól helyettesítette.

Viszont most szükségem lett volna rá, meg azért kell is majd...

Sajnos olyan gyorsan elmegy a képernyő (10 mp-ig elszámol), hogy többet nem tudtam megjegyezni, szerintem még fotózni se tudom majd, max levideózni, ha nem fog csillogni a képernyő a mobil kamerájában.

Amúgy utána elindul a Windows, csak visszadátumoz.

(Én is épp azokat az oldalakat találtam meg...)

2018. okt. 11. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Elemcsere

általában DEL gomb nyomogatásával belépsz a BIOS-ba

idő/dátum beállítása

first boot legyen HDD

többit nem kell buzerálni

ha a win eddig is elindult akkor ezután is elfog.

Majd idő és dátum beállítása a windows-n is.

kb ennyi.

2018. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gyuripapa21 ***** válasza:
A dátum visszaállás,szerintem az elem kimerülésétől lehet.
2018. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Elemet cseréltem,"last known good cpnfigurtion" okéztam, mai dátumot beállítottam. Következő induláskor jónak tűnt. Temélem, megúsztam ennyivel.
2018. okt. 13. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!