Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7-et vagy Windows...

Windows 7-et vagy Windows 8.1-et ajánlotok erre a gépre?

Figyelt kérdés

Nem igazán jön be a 10-es, a frissítési rendszere sem, ezért visszaváltanék valamelyik régebbi rendszerre.


Core 2 Quad Q8400 2,66GHz

4GB DDR2 ram (kingston)

250GB Samsung EVO 860 SSD + 500GB WD Blue

Integrált hálózati és hang kártya

Geforce GT 710 1GB grafkártya



2019. jan. 17. 19:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kipróbálnék valami Linuxot, de ha nem, akkor Win7. (senkit nem érdekel, hogy le fog járni a támogatása)
2019. jan. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Windows 8.1 mehet rá. Igaz, szerintem sokkal jobb a 7, de szép lassan eléri az életciklusa végét, ami később komoly biztonsági kockázatot jelenthet. Egyetlen kiskapu, ha valahonnét szivárogtatják majd a cégek számára elérhető, fizetős frissítéseket, de erről jelenleg még semmit nem lehet tudni.


A frissítéseket pedig ne tiltsd le, mert magaddal tolsz ki elég csúnyán. Hiába az endpoint security, mindentől az sem véd. Ha mást nem, nézz fel az oprend.hu-ra, ott szoktak lenni frissítésekkel telipakolt telepítők is. És igen, ettől még megbízható a telepítő, nem egy ember tesztelte már az ott elérhető lemezképeket. Így lesz egy friss alapod, amihez jönni fog havonta pár kisebb frissítés, amiket letölthetsz külön-külön is akár.

2019. jan. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
11-es. Úgy ahogy az XP-nél sem? Az XP a támogatás után még nagyon sokáig húzta, mert '14-ben lejárt a támogatás és nagyon nagyon sok program 2017-ig kijött rá, de utána az is meghalt. A Windows 7-el is ez lesz, de ennek már nem lesz olyan hosszú a lejárat után a ciklusa. 1 max 2 évig dobálnak ki rá programot bár még az sem biztos, mert ha bár még van rá támogatás már most egyre több program van, ami csak Windows 8.1 felett fut.
2019. jan. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#8, #13-nak:


Azt csak hiszed, hogy meghalt az XP!

Mivel a COS, azaz Kína hivatalos op-rendszere gyakorlatilag egy ellopott XP, ezért az eredeti XP a mai napig támogatott! Persze nem a Microsoft-tól!


A mai napig használom, a legtöbb gyártó pedig a mai napig is ad ki rá drivereket!

Akartam linket is berakni, de annyi találatot kaptam hogy felesleges. Nézd meg magad!

2019. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Telepítő az oprend.hu-rol lett letöltve, 18 novemberig vannak integrálva a frissítések, a többit meg lehúzza a rendszer ami azóta megjelent
2019. jan. 18. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!