Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne kiküszöbölni...

Hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a két problémát?

Figyelt kérdés
Format factory-val: MKV kiterjesztésű videót szeretnék átkonvertálni AVI-ba. Sajnos eltűnik a felirat (nincs külön srt. fájl), valamint rosszabb a minőség, hiába állítok át bármit is az ehhez kapcsolódó lehetséges funkcióknál. Hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a két problémát?

2019. febr. 6. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Valószínűleg az MKV-ban nem égetett felirat van, hanem beleintegrált. Az AVI ezt a funkciót nem tudja ezért tűnik el a felirat. Előtte ki kell szedni a filmből a feliratot - mkvtoolnix - aztán konvertálni és külön mellétenni a feliratot vagy bele kell égetni.

2. Az átkonvertálás MINDIG minőségromlással jár, ezzel sem tudsz mit kezdeni. Az AVI-ban az sem mindegy milyen kodekkel konvertálsz mert ott is számít hogy a kodeknél mekkora bitrátát és felbontást állítasz be vagy állít be a progi magának

2019. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindemellett az AVI konténer és annak kodekjei eléggé elavult és nem a mai FullHD meg 4K-ra volt tervezve. Az AVI-nál a max felbontás DivX esetén sem éri el a FullHD-t tehát evidens hogy csak rosszabb minőséget fogsz kapni. Nem is értem, miért erőlteted az AVI-t...
2019. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hasznos választ! Sejtettem, hogy sajnos a minőséggel nem lehet mit kezdeni, viszont a felirat problémát megpróbálom az általad említett megoldással kiszedni-konvertálni, majd csatolni. Ismerősömnek kellene AVI-ban egy videó/ mkv-t sajnos nem ismeri fel a TV-je, legalábbis ezt az infót kaptam.
2019. febr. 6. 21:11
 4/5 A kérdező kommentje:
Bár szerintem itt inkább a pendrive-val lesz valami gond (ezen keresztül kellene lejátszani az adott videót), vagy bekrepált, vagy át kellene formázni. Nem tudom milyen TV-ről van szó, hogy nem ismeri fel az mkv-t.
2019. febr. 6. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet amit te írtál. Ha a pendrive rossz akkor más a hibajelenség. Tévé típusa alapján lehet mit mondani.
2019. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!