Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meg tudom nézni, hogy egy...

Meg tudom nézni, hogy egy fájl/mappa milyen folyamatokat használ?

Figyelt kérdés

Többször előfordult már velem,hogy törölni akartam valamit a gépről,de kiírta,hogy előbb zárjam be azt ,ami használja. Sokszor volt olyan,hogy nem is futott semmi komolyabb dolog,a többszáz dologgal teli "Részletek" listában pedig nem találtam volna meg ,szóval ugy oldottam meg az ilyen dolgot,hogy újraindítottam a gépet.


Na most én arra vagyok kiváncsi,hogy van e lehetőségem arra,hogy rámegyek egy adott mappára és kiírja valahol,hogy mit futtat,mit kell bezárnom ahhoz,hogy tudjam törölni?


2019. febr. 7. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Windows 7-től felfele pedig megmondja, lásd: [link]



A mappa pedig nem futtat semmit, fordítva működik a dolog. Ha egy program használ valami mappa/file-t akkor lezárhatja. Azt, hogy mi zárta le pedig powershellből kiderítheted (ha valamiért mégse írná a hibaüzenetnél).


[link]


VAGY


letöltöd a process explorer-t ( [link] )

és kb leírás alapján megkeresed a programot ami zárolta a filet.

Leírás képekkel: [link]

2019. febr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi,ment a zold :)
2019. febr. 7. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!