Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen bonyolult a linux?

Névtelenül nevű kérdése:

Miért ilyen bonyolult a linux?

Figyelt kérdés

Miért nincs lehetőségem egy kattintással telepíteni linuxban? Mi ez a terminál-mánia?

Próbálok megbarátkozni a linuxal. Szeretném megérteni, miért ér fel egy fejlövéssel, egy tar.gz telepítése? több-több estém fog rámenni, már most látom. Egy egyszerű driver a philips honlapjáról.

Értem, hogy ezt itt így kellett sokáig. De 2019 ben nem lehetne, hogy ne terminálozzunk? Hogy az oprendszer magától feltelepítse, futtassa telepítendőként a cuccot? Ez mikor jön el? Hányadik linuxnál?



2019. febr. 13. 18:05
1 2 3 4 5 6
 21/52 Tom Benko ***** válasza:
2019. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

"gksu parancs nem található..."


eddig jutotam.

2019. febr. 14. 20:57
 23/52 anonim ***** válasza:
Tedd fel a "command-not-found" csomagot, ez azt teszi, hogy ha adott parancs nem található a rendszerben, de valamely csomagban megtalálja, akkor ki fogja írni számodra a telepítendő csomag nevét.
2019. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

Neked is csak azt tudom, amiket a múltkori kérdezőnek elmondtam ( https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__.. ), hogy a Linuxot bizony meg kell tanulni, ahogy egyébként a Windows-t is megtanultad, mert senki nem úgy születik, hogy képes kezelni a Windowst, vagy bármelyik operációs rendszert. Ezt nem lehet elkerülni.

Vagy legalább meg kell érteni, hogy alapszinten hogyan működik a rendszer. Enélkül nem fog menni.


Gyorstalpaló: mit csinálsz, ha egy program nem található a rendszereden? Hát megnyitod a "Szoftverek telepítése és törlése" alkalmazást, vagy ha ilyened nincs, akkor a Synaptic-ot, vagy esetleg használod inkább a paranccsort.

Tehát megnyitod, és beírod, hogy "gksu", vagy kiadod az "apt search gksu" parancsot. Ekkor a program meg fogja találni a "gksu" nevű csomagot, és innentől két kattintással fel tudod telepíteni (vagy: "apt install gksu"). És máris van gksu-d.

De ha nincs gksu-d, akkor próbáld meg a gksudo-t, vagy a kdesudo-t, vagy az lxqt-sudo-t, vagy a gexec-t, vagy ha egyik sincs, akkor a pkexec-t.



De előtte próbáld meg, amiket feljebb linkelt Tom Benko.

2019. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Egyelőre sikerült használnom a cd parancsot, így elevickéltem oda, ahol az install file van. valahogyan elindítottam, ki is írta a végén, hogy a telepítés sikeres volt vagy hasonló, de a nyomtatót nem látja a rendszer.

De!!! Nem adom fel.

2019. febr. 14. 21:36
 26/52 Tom Benko ***** válasza:

CUPS telepítve van? XSane telepítve van? CUPS felülete direktben a http://localhost:631 oldalon érhető el, ott is érdemes nézelődnöd.


A legtöbb esetben amúgy nem szükséges targézákat keresgélned, ezt Linux alatt csak extrém helyzetekben veszed elő. (Meg ha már olyan profi vagy, hogy saját csomagokat készítesz.) Egyelőre ha kell valami, keress hozzá célszerszámot - apt, rpm, yum, pacman, else...

2019. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Ok, bár nem tudom mi az a cups és xsane de rákeresek, megtanulom és kipróbálom. Köszönöm a jó tanácsokat. Menni fog az. :)
2019. febr. 16. 10:45
 28/52 anonim ***** válasza:

"nem tudom mi az a cups és xsane"

Hogy telepítve van-e és hogy mi is az:

apt policy <csomagnév>

apt show <csomagnév>

2019. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

beírtam: apt policy <cups> (gondolom a cups az egy csomag...

válasz: bash: szintaktikai hiba „newline” váratlan token közelében

2019. febr. 16. 20:57
 30/52 anonim ***** válasza:

Na szóval:

apt policy <csomagnév>

apt show <csomagnév>

Példa:

apt policy cups

és a másik

apt show cups


Az "apt show cups" kimenetele:

PD/driver support, web interface

The Common UNIX Printing System (or CUPS(tm)) is a printing system and

general replacement for lpd and the like. It supports the Internet

Printing Protocol (IPP), and has its own filtering driver model for

handling various document types.

.

This package provides the parts of CUPS which are needed for using printer

drivers.



telepíteni:

sudo apt install csomagnév

például:

sudo apt install cups

2019. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!