Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet eltávolítani,...

Hogyan lehet eltávolítani, vagy legalább láthatatlanná tenni a Power Shell és XBox alkalmazásokat a Windows 10-ben?

Figyelt kérdés
Soha nem használtam, és biztosan nem is fogom használni ezeket. Akkor meg minek legyen ott? :) A "Windows-szolgáltatások be- és kikapcsolása" ablakban már kivettem a pipát a Power Shell elől, ennek ellenére mégis megjelenik a startmenüben.
2019. febr. 18. 12:19
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Ezt:

[link]

Biztos, hogy kell az elejére a zárójel, meg a vesszők? Mindegy egyébként, mert így is ugyanaz történik. Semmi. :)

[link]

Tehát a jobbra mutató zöld háromszöget kell csak megnyomni ugye, más teendő nincs a bemásolás után?

2019. febr. 20. 12:19
 22/28 Nikenau10 válasza:

Szia!


Norbi vagyok ismét. (jasko.norbert@pr.hu-ra) ha írsz akkor TeamVieweren tudok segíteni ha gondolod.

2019. febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítő szándékot, de ennyit nem ér a "probléma". Ha kínált volna a Windows valami egyszerű, az átlagos user számára is könnyen kivitelezhető megoldást, akkor oké, de ilyen mélyen nem szeretnék turkálni a rendszerben emiatt. Inkább megbékéltem az XBox-al. :) Valami oka biztos van, hogy nem kívánták egyszerűen eltávolíthatóvá tenni, mint sok más szolgáltatást. Mindössze azt csináltam, hogy letiltottam a services.msc-ben a 4 db. Xbox szolgáltatást, amelyik közül az egyik futott is, ki tudja, miért. Itt bármikor vissza is állíthatom, ha valami hiányolja.

A Power Shellt pedig a "Windows szolgáltatások be- és kikapcsolása" ablakban offoltam, aminek egyébként vajmi kevés hatása volt, mert ugyanúgy elindul így is. :)))

Köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 21. 08:27
 24/28 anonim ***** válasza:

Mivel a saját gépemről nem akarom eltávolítani, ezért akkor nézzünk egy másik módszert:



$apps = ('XBOX',

'Microsoft.Xbox.TCUI',

'Microsoft.XboxApp',

'Microsoft.XboxIdentityProvider',

'Microsoft.XboxGameOverlay',

'Microsoft.XboxGamingOverlay',

'Microsoft.XboxSpeechToTextOverlay',

'Microsoft.XboxGameCallableUI')


foreach ($app in $apps) {

Get-AppxPackage -name $app | Remove-AppxPackage

}

2019. febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Ezután nézd meg, hogy megvan-e még az alkalmazás a Start menüben.
2019. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam. Így ahogy van, bemásoltam a power shell-be, aztán zöld nyíl. Azt írta ki, hogy valami eltávolítás nem sikerült:

[link]

Viszont az xbox ikon eltűnt a startmenüből. A szolgáltatások között ott van továbbra is az xbox, igaz, letiltva, mert letiltottam. Így már nem is zavar. :)

2019. márc. 4. 11:26
 27/28 anonim ***** válasza:

Az utolsó komponenst a listából nem tudta eltávolítani:

'Microsoft.XboxGameCallableUI' (lehet azért, mert nem létezik), de a többit elvileg lekapta a gépedről.

2019. márc. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. márc. 6. 06:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!