Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erre a gépre Windows vista...

KTP 3.0 kérdése:

Erre a gépre Windows vista vagy xp?

Figyelt kérdés

Szóval a mamámnak van egy régi gépe amit még annó xp vel gyártottak de megfordult már rajta mindenféle operációs rendszer legalábbis két fajta win 7 és win 10 biztosan. A 10 et valami katasztrófálisan vitte és félreértés ne essék a.modern asztali pc men imádom de a bizonyos laptopon a win 7 home premium 32 bit is brutálisan szarululmrg a konfig a következő.

Intel Dualcore 2 mag

2 Giga ram

Csak windows jöhet szóba!

Ja és 70 valahány giga 1 partíciós hdd



2019. febr. 22. 16:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért bocs.
2019. febr. 22. 16:37
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

egyszerü

tedd rá a vistát, ha lassú, akad, akkor tedd rá az xp-t

2019. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Egyiket sem, mert nincs hozzájuk támogatás, nem biztonságosak. Legalább 13 éves gépről van szó, ideje cserélni.
2019. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

"Csak windows jöhet szóba!"

Miért?

A kedves mamád (akit ezúton üdvözlök, további hosszú boldog életet kívánva neki) - gyanítom neki lenne a gép - csak Windowson futtatható játékokkal játszana?

Szereti a vírusfertőzött géppel járó izgalmakat?

Netalántán fél a pingvinektől?


Én amondó vagyok, hogy szimpla irodai/otthoni multimédiás célokra ilyen géphez valamilyen kisebb gépigényű ablakkezelővel - LXDE, Openbox, XFCE - ellátott Linux-disztribúciót - Debian, Xubuntu, Lubuntu, Linux Mint XFCE - tennék fel.

2019. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Windows 7 megpróbálhatod, de rövidesen megszűnik a támogatás.

Megjelenítésnél az Aero effektet (fejből írom remélem jól emlékszem) érdemes kikapcsolni és "klasszikus Windows"-ra tenni a témát.

2019. febr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Leginkább egyiket sem, mindkettő kifejezetten veszélyes ígu, hogy már egyik sem támogatott. De ha már választani kell, akkor inkább windows 7. Szerintem az is eldöcögne rajta és legalább még támogatják fél évig.
2019. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tabaki ***** válasza:
88%
Egyetértek #4 kollégával, szerintem pont a Windows jöhet szóba legkevésbé. De nem ártana tisztázni, hogy tulajdonképpen mire kell a gép. Mi az a nemes cél, amiért nem nagy ár az idejétmúlt rendszer és a biztonsági kockázat?
2019. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kérdezőnek fingja sincs a linuxról, ezért kell mindenképpen windows. Egyébként gondolom a mama nem bankol, meg nem torrentezik, simán jó lehetne a vista, emellett az effektek (aero, stb) kikapcsolása is segíthet. Nézd meg, hogy nem-e megy bele több ram.
2019. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

2 giga RAM bőségesen elég kell hogy legyen a Win 7-nek, biztos hogy nem azért akadt.

Szerintem a proci is elég, amit én valószínűbbnek gondolok, hogy döglődik a HDD. Legalábbis az én hasonló korú PC-im mindig ezzel küzdöttek.

2019. febr. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül WIndows 10 home ment rá köszönöm a segítséget!
2019. márc. 3. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!