Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erre a régi gépre melyik...

Erre a régi gépre melyik Linux Mint -et érdemes telepíteni?

Figyelt kérdés

Van egy régi, 10 éves gép, ami ugye mára már kissé elöregedett, de még használható. Eddig Windows 10 volt rajta, de egyre jobban kezdett az utóbbi időben belassulni, mostanra meg már borzasztó...


Én úgy gondoltam, hogy egy Linux Mint-el több életet lehetne belé lehelni, de nem tudom melyiket lenne érdemesebb. Szerintem a Cinnamon sok lenne neki ezért gondoltam a MATE-ra, de abból is melyiket? 64 vagy 32 bit?


CPU: AMD Athlon LE-1640 2.61 GHz, 1 magos, de elvileg x64-es architektúrájú

RAM: 3GB (2+1) DDR2

GPU: NVIDIA GeForce 8400 GS


A Linux Mint oldalán azt írják, hogy a 64 biteset javasolják most már, mert az újabb (2007 után gyártott) proceszorok 64 bitesek. Viszont azt is tudom, hogy 4 GB RAM alatt nem ajánatos 64 bites oprendszert telepíteni, ezt viszont ott meglepő módon nem is említik. Most akkor hogyan van ez? Mehet rá 64 bites MATE vagy maradjak a 32 bitesnél?



2019. márc. 8. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodtan telepíthetsz 4 GB mellé 64 bites rendszert. Az én notimban sincs több memória, és simán fut rajta a Linux Mint Cinnamonnal már évek óta.
2019. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki live-ban, melyik hogy működik!
2019. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Nem fogja nagyon enni a RAM-ot a 64 bites Mate?
2019. márc. 8. 17:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Mivel az enyémben nem 4 GB RAM van, hanem csak 3
2019. márc. 8. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1 GB a rendszer memóriaigénye. De ha ezt is sokallod, tedd fel a 17.3 LTS verziót, annak csak 512 MB az igénye. Vagy válaszd az Xfce kezelőfelületet!
2019. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alain Delon ***** válasza:
Semmi gond! Én most tettem le a 2005-ben gyártott HP-met, amiben 1,7 GB memória van és végig (2009-től, mert akkor vettem használtan) 64 bites openSUSE+KDE volt. (Most is csak azért tettem le, mert baja lett a vinyónak.)
2019. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam Mint 18 + MATE fut ezen: Sempron 2GHz (1 mag), 2GB RAM, intergrált GeForce 6150. A Youtube 480p felett szaggat rendesen (csak böngészőben, lejátszóval 720p is simán), de nincs vele különösebb gondom. A cizellák ki vannak kapcsolva, de nem is hiányzik, a MATE alapból is bejön nekem.

A "melyik Linux Mint" kérdésnél inkább a támogatási időt nézd, én az utolsó LTS-t választanám.

[link]

2019. márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül x64 MATE-t tettem föl, a legújabbat 19.1-et. Egyelőre elmegyeget vele, kicsit gyorsabb, mint a Win10-el volt, csak a bootolás nem valami gyors, bár az eddig se volt az. Végül is nem egy mai gépről van szó.
2019. márc. 12. 20:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha az ember tudja a vas korlátait, nem vár csodát, akkor egész jól használható, sokáig életben lehet tartani egy ilyen gépet. Én kb. 10-12 éve nyúzom Linux Minttel. :)
2019. márc. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!