Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Akik csak magyarul tudnak,...

Akik csak magyarul tudnak, azok hogyan játszanak számítógépes játékokat?

Figyelt kérdés

A mai játékokban már dollár milliókat költenek a sztorira, a szinészekre, akiknek a mozgását és a hangját felveszik a figurákhoz. És lássuk be, hogy ez teljesen egyenértékű a mozifilmekben látható történet meséléssel. Mert nagyon érdekes sztorik vannak, elég csak a Fallout-ig menni, vagy GTA V, Red Dead 2, ezekben mind van jónéhány tizezer sor dialógus és a hozzá tartozó színészi teljesítmény.


De aki nem tud angolul (vagy spanyolul vagy németül, mert általában ezek a nyelveken szokták még szinkronizálni), akkor azok átugrálják a cutscenet, bukva a játékélmény 60~70%-át?


Vagy igy érzésből játszanak és próbálnak ráérezni arra, hogy mit kell csinálni?


2019. márc. 17. 12:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#9 Milyen szinten pontosan? Nevezd nevén a medvét, ha már egyszer célozgatsz...

A képregényfilmeknél meg hogy jutottál arra a következtetésre, hogy csak az "egyszerű célközönség" nézi? Itt most a műfajt, vagy annak nézőtáborát nézed le? :D Akárhogy is, mindenképp rosszul látod szerintem. Én nem tartom magamat annak az "együgyű/egyszerű/bármi embernek, nekem mégis tetszenek a képregényfilmek is, azon is belül is a Marvel (DC borzasztó filmekben). Hogy miért? Nincs felesleges csavar, bonyolítás. Van eleje-közepe-vége, mindez mellé szép látvány, egyszerűségétől függetlenül jó történet és az egészet összetartó színészi munka tartozik. 2 óra szórakozás filler content nélkül, ami képes is 2 órán keresztül lekötni, kikapcsolni. Nem is úgy ülök be én sem egy Marvel film elé, hogy na most full kritikusba nyomom és kielemzem minden apró porcikáját :D Egyszerűen csak élvezni akarom, ennyi.

De hogy a lényegre térjek, ez nincs másképp a játékoknál sem. Van, aki csak be akar ülni a gép elé és végig akar darálni mindent és mindenkit (is). Az ilyen játékosok idővel az online terepre is kimerészkedik és ott is megpróbál majd darálni, mert ez a cél végső soron. Ahhoz pedig pont a nyelvtudás a legszükségtelenebb dolog :D Eleinte amúgy én is így voltam vele. CoD2-t játszottam elsőként, akkoriban kb. pont épphogy csak a menüt tudtam megfejteni a játék indításához :D Aztán mikor már BF3-al játszottam első alkalommal, már tudtam valamit, de nem volt elég így akkor sem igazán követtem a sztorit. Csak mikor már PC-n játszottam, addigra jutottam el angolban odáig, hogy megértsem miről szól, de nem érzem, hogy vesztettem volna bármit is a játékélményből, sőt. Én nem is igazán szeretek pepecselni, anno a Deus Ex: Human Revolution játékot ezért is hagytam abba... Szó szerint hátráltató tényezőnek éreztem a párbeszédes részeket, mivel végig szerettem volna vinni, de úton útfélen lassítottak csak.

2019. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!