Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hálózati vezérlő drivert...

Hálózati vezérlő drivert honnan tudnék letölteni és milyen formátumban kell?

Figyelt kérdés

Windows újratelepítésnél nem működik a wifi adapter mert nem rak rá illesztőprogramot ezért kénytelen vagyok másik gépről leszedni hozzá.

Régen is volt ilyen probléma akkor volt egy Atheros driverem amit eszközkezelőben becsatlakoztattam és működött de már nincs meg és nem is tudom milyen formátumban volt.

Most mindenhol exe telepítőket találok csak amik fel is települnek de ugyanúgy nem működik mint előtte.



2019. márc. 29. 15:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki ez a driver kellene: realtek 8821ce wireless lan 802.11ac pci-e nic


De hiába telepítem fel azt írja hogy nem talál a gépen illesztőprogramot. vagy rossz helyre telepítem vagy mi?

2019. márc. 29. 15:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Windows 8.1-re kéne, lehet azzal nem is kompatibilis
2019. márc. 29. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a hardverhez megfelelő drivert telepíted, azzal mennie kell. Vagy nem jó drivert szedtél le, vagy nem Win8-hoz való.
2019. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hivatalos weboldalról:

[link]

vagy itt egy nem teljesen hivatalos, de legalább Zip-archivumban (így a meghajtóprogram külön kicsomagolhatóés az Eszközkezelőből telepíthető):

[link]


Ha ezek nem válnak be, akkor meg kéne nézni, hogy pontosan milyen hálózati kártyáról van szó - lehet, hogy nem a topiknyitó hozzászólásban említett. Erre szolgál például az Aida64 nevű hardverdetektáló program.

2019. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és a Zip-esből melyik fájlt kell becsatolni eszközkezelőben?


Van egy ugyanilyen laptop amin win 10 fut és azon az említett Realtek driver van.

2019. márc. 29. 16:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerült, 1000 hála! :D megy a zöld kéz mindenkinek.
2019. márc. 29. 16:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Ott a Download Driver gomb:

[link]

ott letöltöd, kibontod:

[link]

majd az Eszközkezelőben a fel nem ismert eszközre kattintva megjelenő ablakban megnyomod a "Illesztőprogram frissítése" gombot, majd a "Illesztőprogramok keresése a számítógépen" lehetőséget és megkeresed a kibontott mappában a RTWLANE_Driver/ mappán belül a megfelelő operációs rendszerhez - 7/8.1/10 - és a megfelelő architektúrához - 32 (x86) vagy 64 (x64) bites - illőt.

2019. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!