Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 1TB hdd-t érdemes partícionáln...

1TB hdd-t érdemes partícionálni? Hány partíciód van? Laptopról van szó

Figyelt kérdés

2019. ápr. 10. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mire használod. Ha a rendszer is azon van, akkor legalább 2 partíció érdemes. 1 a rendszernek, 1 a fájloknak, hogy ha újra kell húzni akkor ne vesszen semmi.

Nekem ssd-n van a rendszer, azon kívül 2 partíció van, 1 a fájloknak, egy másik az illesztőprogramoknak, telepítőknek, egyebeknek. Persze mindenről készül biztonsági mentés!

2019. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csinálom mint az első. Akár mekkora a hdd/ssd.

Kell egy rendszer és egy adat. Megkönnyítiaz ember dolgát ha újratelepítésről vagy valami egyéb problémáról van szó.

2019. ápr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gábor_79 ***** válasza:
Nekem 12, de nem laptop.
2019. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Alex Fly ***** válasza:

Nem laptopb de amikor egy darab 1TB HDD volt a gépben, az négyfelé volt partícionálva.

Egy 100 GB körüli a rendszernek, 3-400 GB programoknak és fontosabb adatoknak, a többi az egyéb adatok, letöltések, backupok számára illetve az állandó, fix méretű swap kapott egy külön 4-5 GB-s partíciót.

2019. ápr. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azért szoktam többfelé eldarabolni, mert gyorsabb. Ha már kezd tele lenni, a végén lévő fájlhoz lassabban fér hozzá. Ha elosztod, kisebbek a partíciók, Ha például a winchester végén keresel valamit, eleve az utolső partícióra ugrik, és csak egy kisebb területen keresgél. Stopperrel le is mérheted. Csináltass valami műveletet, például copy a null eszközre több tízezerszer egy kis programocskával, hogy elég hosszú legyen. Először egy olyan fájlal ami a winyó elején van. Aztán töltsd tele a winchestert, és ismételd meg ugyanazzal a fájlal, a winyó végén. (töredezettségmentesítsd előtte). Mérhető a különbség.

Megjegyezni is könnyebb, hogy valamit az X: partícióra tettem, mint azt, hogy az X könvtár Y alkönyvtárába.

2019. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4 egyforma darabra szoktam osztani. Ezen kívül az elejére egy 32G-s NTFS-t, a végére pedig egy 32G-s FAT32 partíciót. Az elsőt a windowsnak, a végén lévőt mentésnek. Egy DOS lemezről felállva is látja a FAT32-t, és a Ghost-al tudok egy mentést csinálni a frissen telepített windowsról. Erről percek alatt újra telepíthetem az OP rendszert.

(windows 10-el még nem próbáltam, nem is fogom, mert számomra a win7-tel befejeződött a windows. Inkább a Linux, mint a win10!)

2019. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1 particio van az 1 tb-s vinyomon, nem szeretem a tobb particiot

Adatvesztés ellen meg havonta csinalok biztonsagi mentést kulso 1 tb-s vinyora

2019. ápr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Használattól függ...

Engem alapvetően nem érdekel hány darabban van, mert tudom kezelni egyben is és particionálva is.

Minden gépemben 1 partíció van, igaz mindegyikben több tároló is van. C: 256 GB - 1 TB SSD, D: 4 TB - 12 TB HDD/NAS.

2019. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A belső 1 Tb akkor kettő partíció, ha ezen felüli, akkor egyben maradhat. Nálam a külső 4 Tb-osok is egy-egy partícióként tárolják az adatokat.
2019. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!