Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ebben az esetben kit vonnának...

Ebben az esetben kit vonnának felelősségre? Kinek lehetne baja ebből?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy én a munkahelyi gépekre valami illegális szoftvert telepítek a főnök utasítására. Egy esetleges ellenőrzés során kit vennének elő? Kit büntetnének meg?


Mert a főnök mondhatja hogy én voltam, de én meg letagadom hogy nem tudok róla. Ő nem tudja bizonyítani hogy én telepítettem.



2019. ápr. 17. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A cég lesz megbüntetve, az meg átterheli rád, ha köcsögök. Bűncselekményre nem kérhetnek, az nem számít munkamegtagadásnak, ha a végrehajtását megtagadod.
2019. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bűncselekvésre nem kérhet, de megmondhatja hogy ha nem oldom meg akkor keres valaki mást a helyemre. Bár tudja hogy ha rám terheli akkor tőlem pénzt nem lát az biztos.
2019. ápr. 17. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy kalóz szoftver használata nem bűncselekmény. Maximum szabálysértésnek minősülhet cégeknél.
2019. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha a főnök megkér bármire ami egy kicsit is illegális akkor, csak abban az esetben rúghat ki ha próbaidős vagy. Akkor nem kell érvelnie, hogy miért tett ki. Ha próbaidőn túl vagy akkor meg nem rúghat ki azzal a mondattal, hogy "nem teljesítette az én illegális kérésemet". Az már más kérdés, hogy ha meg akarja tenni akkor meg is teszi, hogy kirúg...utána fordulhatsz a bírósághoz, de mivel a főnöknél van a pénz, te fogsz rosszabbul kijönni belőle. Ha ilyenre kér attól függetlenül ne tedd meg, mert ha kiderül bajod lehet belőle(igen lehetséges, hogy emiatt elveszíted a munkád...ilyen országot élünk jelenleg).

Most nem az illegális szoftverekről beszélek csak hanem bármilyen illegális cselekedetről. De ha a szoftvert nézzük...másnap odajön hozzád az a főnök, és azt mondja hogy miért tetted? Te hiába mondod neki, hogy azért mert ő kért meg rá...bizonyítsd...ha nem tudod akkor az szopás...

2019. ápr. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!